SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Výstava květin po dvou letech opět v Čimelicích


Čimelice na konci srpna již tradičně rozkvetou stovkami květů.  Ve dnech 25. až 28. srpna se koná již 29. ročník Výstavy květin, zahradních doplňků, drobného zvířectva a ochrany přírody Čimelice 2011.
 Minulou akci přes nepřízeň počasí navštívilo téměř 28. 000 návštěvníků.
 Květinovou část najdete v areálu  Zámecké zahrady v Čimelicích. Připravuje ji pro Vás kolektiv zahradnictví v Čimelicích spolu s necelou stovkou zahradníků, drobných pěstitelů, výrobců keramiky, či jiných zahradnických doplňků.  Již od jarních měsíců se na tuto akci termínují balkonové květiny, letničky či gladioly.
     Na milovníky rostlinné říše čekají opět  aranžované živé květy , gladioly, jiřiny, lilie, hrnkové a balkonové rostliny . K  bohaté přehlídce kaktusů, orchidejí a sukulentů se připojí letos i masožravé rostliny.  Také trvalky a letničky se zde představí v bohatém sortimentu. 
    
Samozřejmostí je i pestrý  stánkový prodej. Zejména ve dřevinách a trvalkách bude široký výběr.  Rostlinný materiál  bude doplněn množstvím nejrůznější keramiky, proutěných výrobků, sušiny, osiv, cibulovin  a  zahrádkářských potřeb.
 Organizátoři věří, že návštěvníky potěší pestrá paleta barev krásných květů a pohled na ně jim přinese radost , příjemný zážitek a pohladí je po duši. Snažit se o to budou šikovné ruce zahradníků i aranžérů, kteří pro vytvoření květinových expozic použijí až několik tisíc nejrozmanitějších květů.

V zámeckém parku můžete posedět pod korunami letitých stromů či v nedalekém zámku navštívit výstavu Klubu přátel přírody a tradic myslivosti.
V areálu školy pořádají letos tradičně místní chovatelé výstavu drobného zvířectva.
Vedle u sportovní haly bude i letos pestrý jarmark, občerstvení a posezení s hudbou.

V rámci kulturního programu se bude v sobotu 27. srpna  konat od 14. 00 do 22. 00 hodin Letní slavnost rádia Blaník.

Celou akci organizačně zajišťuje Obecní úřad Čimelice spolu se Zámeckou zahradou a ČSCH v Čimelicích.

V příloze naleznete plakát.

Bližší informace:
Zámecká zahrada Čimelice
www.zahradacimelice.cz
vystava@zahradacimelice.cz
tel: 382 228 192

OÚ Čimelice:
www.cimelice.cz
ou.boucek@seznam.cz
tel: 382 228 105

Přílohy

Plakát výstavy (165 kB)


PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2018 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY