SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Floristická soutěž na Havířovu v květech má svého vítěze
 
Z deseti floristických divů světa letos vybírali návštěvníci Havířova v květech dílo, které se jim líbilo nejvíce. Floristické soutěže se v sobotu 16. června zúčastnilo 10 floristických družstev z Česka a Slovenska, jejichž členové tvořili to, co považují za div světa. Na travnaté ploše vedle náměstí Republiky od ranních hodin vznikaly pod rukama floristů Eiffelova i Těžní věž, Planeta Země, dílo Láska, Sopka, Křeslo pro hosta, Čínská architektura, Letadlo, Apple nebo Bezstarostný spánek.

Celkem se hlasování o nejlepší floristický výtvor účastnilo 1126 návštěvníků akce.
 
Nejvíce hlasů - 330 - získalo Letadlo z květin týmu havířovského Zahradnictví Kamélie. Druhý největší počet hlasů - 195 - mělo dílo Planeta Země soutěžících ze SEMPRY PRAHA a.s. a na pomyslném bronzovém místě skončila Eiffelova věž slovenského týmu DK Profit spol. s r. o.z Bratislavy. взять кредит в банке взять кредит

 

 

 

HAVÍŘOV V KVĚTECH

 

Soutěž v aranžování květin:
Svaz květinářů a floristů ČR vyhlašuje soutěž v tvorbě květinových obrazů.
Veškeré informace a přihlášku naleznete v příloze.

Soutěž je určena přednostně pro členy svazu.

Výběrové řízení na dodávku květin:
SKF ČR vypisuje výběrové řízení na dodávku květin pro akci Havířov v květech - přednostně pro své členy. Podmínky naleznete v příloze.

Prezentace a prodej:
Nabízíme možnost prezentace vaší firmy na akci Havířov v květech
- možnost prodeje. Podmínky naleznete v příloze.

 
 
 
 

Havířov v květech letos ve znamení 10 divů světa

 

Květinový a kulturní den na oslavu léta - Havířov v květech - se v sobotu 16. června 2012 v nejmladším městě České republiky uskuteční počtvrté. Letos pod pracovním názvem 10 divů světa, které z živých květin v trojrozměrné verzi pro návštěvníky vytvoří floristé z České republiky a Slovenska. Témata prací zůstávají do soboty utajena, dovedné ruce soutěžících svou představivost předvedou v sobotu během dne na náměstí Republiky. Mezi soutěžícími je i mistr České republiky ve floristice na rok 2012, vítěz letošní Děčínské kotvy, Jaromír Kokeš.

Havířov nadcházející sobotu zaplaví tisíce krásných květin, které kromě floristických výtvorů skončí i ve velkolepém květinové průvodu. Ten zahajuje v 11 dopoledne u magistrátu města a půjde směrem k náměstí Republiky, kde je do sobotní půlnoci připraven bohatý kulturní program - mimo jiné zazpívají Eva a Vašek, soubor Hradišťan, Petr Bende s pěveckým sborem havířovské Základní školy Na Nábřeží a program před půlnočním ohňostrojem vyvrcholí koncertem Petra Koláře. Během dne kulturní program doplní vystoupení dětí havířovských mateřských a základních škol.

V průvodu letos půjdou nazdobená koňská spřežení, historická jízda na koních, chybět nebudou brazilské tanečnice, folklorní soubory, sportovní oddíly, taneční kluby, mažoretky a samozřejmě děti. Průvod letos ozvláštní květinami nazdobená auta světových značek, která budou soutěžit o přízeň návštěvníků podobně, jako výtvory floristů.

Na sochy soutěžících bude použito 9700 kusů řezaných květin, na výzdobu průvodu další  tisíce plus doplňková zeleň. Mezi druhy letos dominují chryzantémy, gerbery a karafiáty. Naprostá většina pochází z holandské burzy, ne všechny se ale v Nizozemí pěstují, karafiáty jsou například vypěstované v Kolumbii.

Průvod a program Havířova v květech bude promítán na dvě velkoplošné obrazovky nainstalované na pódiu na náměstí Republiky. Vzhledem k probíhajícími Mistrovství Evropy ve fotbale bude v sobotu večer na jedné z obrazovek promítán přenos zápasu fotbalistů České republiky s Polskem.

 
 
 


PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2018 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY