SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Přinášíme Vám stručné profily letošních vítězek soutěže v aranžování na téma "Dožínková slavnost" při letní etapě Flory Olomouc.

 

1. místo - Ing. Pavla Plevová

Pavla Plevová pochází z Brna, z rodu s hlubokými zahradnickými kořeny. Středem její pozornosti byly odmalička květiny. Vystudovala Střední zahradnickou školu v Brně-Bohunicích a Vysokou školu zemědělskou, zahradnickou fakultu v Lednici na Moravě. Dvakrát se zúčastnila soutěže Děčínská kotva, v roce 1987 (kromě medailí získala i „budovatelský“ titul Mistr zítřka :-)) a 1992.

Od doby, kdy začala působit jako odborný pedagog na Střední zahradnické škole a učilišti v Rajhradě u Brna – až dosud, se snaží rozšiřovat své vzdělání floristickými kurzy (mj. kurzy vedené Ing. Michalem Hautem nebo přední švýcarskou floristkou Nicol von Boletzky).

V letech 1992–2012 podnikla četné studijní cesty, jejichž cílem bylo poznávání zahradnických podniků, škol, parků a výstav v Nizozemí, Německu, Švýcarsku, Estonsku, Francii, Slovinsku a Dánsku.

Měla možnost dávat konkrétní podobu nápadům při přípravě různých zajímavých akcí, např. v roce 1995 ve Vídni při slavnostní výzdobě na zámku Schönbrunn (spolupráce studentů a pedagogů zahradnických škol zemí bývalé monarchie Rakousko-Uhersko ). Idea Bank Идея Банк

V letech 1994–2011 vedla kolektivní práci studentů při přípravách podzimní, vánočních a jarních výstav v prostorách školy v Rajhradě a Brně-Bohunicích a rovněž přípravu studentů na floristické soutěže (Kopidlenský kvítek, floristické soutěže při jarní a podzimní etapě Flora Olomouc, Brněnská růže, Děčínská Kotva), se získáním řady dílčích i celkových ocenění.

 V letech 2002–2009 působila jako lektorka akreditovaných rekvalifikačních kurzů floristiky. Od roku 1992 se věnuje aranžování chrámových prostor a příležitostně i vedení kurzů s touto tematikou.

V letech 1998, 2000, 2003, 2005 vedla tým studentů v soutěži Aranžování chrámových prostor pořádané výstavištěm Flora Olomouc v olomouckých chrámech (2 x 2. místo, 2 x 1. místo),

v roce 2009 vytvořila květinovou výzdobu liturgického prostoru při příležitosti návštěvy papeže

na letišti v Brně-Tuřanech, spolupracovala s Českou televizí na květinové výzdobě a v roce 2007 na scénáři a režii dokumentu o květinové výzdobě slavnosti Božího Těla v italském městečku Spello v Itálii (Cesty víry-Infiorata di Spello).

Jejím koníčkem jsou ruční práce a příroda – pěšky, na kole nebo

na běžkách a hlavně se psem.

 

 

 

2. místo - Petra Kulíšková 

 Petra Kulíšková pochází z malé vesničky Lidečko, které můžete najít nedaleko Vsetína. K její profesi se dostávala postupně už od malička, její rodiče provozují malé zahradnictví. V roce 2011 absolvovala Střední odbornou školu zahradnickou v Brně. Po dobu studia se zúčastňovala floristických soutěží v České republice i v zahraničí. Nyní pracuje v Novém Jičíně v květinářství Klosovi. Její práce je současně jejím koníčkem.

 

 

 

 

 

 

 

  3. místo - Bc. Kateřina Holišová

Kateřina Holišová se o květiny začala zajímat již od malička, proto po základní škole nastoupila na Střední zahradnickou školu do Ostravy, kde se naplno začala zajímat o floristiku jako o obor.  Za dobu studia na této škole dostala mnoho příležitosti přiblížit se více k profesionální floristice, jak na soutěžích, tak i praxi v různých firmách a taky u samotných floristů.

Po skončení střední školy odešla studovat zahradnictví na Mendelovou univerzitu v Brně. Díky sponzorství školy mohla dále pokračovat ve floristických soutěžích a získávat další cenné zkušenosti. Navíc spolupracovala na různých projektech školy spojených s floristikou. 

Po celou dobu studia, jak na střední, tak na vysoké škole chodila vypomáhat do květinářství Ing. Jany Hrstkové (roz. Jaroňové). Rok brigádně pracovala v Zahradnictví u Kopřivů a jedna z jejích nejcennějších profesních zkušeností byla praxe u Ing. Michala Hauta v Bratislavě. 

Prozatím nadále studuje vysokou školu, ale nemá ještě úplně jasný cíl. Chtěla by se naučit mluvit dobře anglicky a vylepšit si i německý jazyk. Proto taky po absolvování vysoké školy uvažuje o odjezdu do zahraničí.

Úspěchy:

Vítěz soutěže Děčínská kotva a mistr České Republiky v kategorii junior pro rok 2007, 2010

                    3. místo v celkovém pořadí soutěže Děčínská kotva v kategorii junior pro rok 2009

                    3. místo v celkovém pořadí soutěže Děčínská kotva v kategorii senior pro rok 2012

                    1. místo v soutěži Brněnská růže v kategorii senior pro rok 2011

                    2. místo v soutěži Flóra Bratislava v kategorii senior pro rok 2012

Umístění na prvních třech pozicích ve floristických soutěžích na Floře Olomouc vyhlašovaných Svazem květinářů a floristů ČR v letech 2007 až 2012.

 

                                                                                     

 

Soutěž v aranžování s tématem "Dožínková slavnost" na letní etapě Flory Olomouc má své vítěze.

 

Vítězem soutěže se stala Ing. Pavla Plevová z Brna, na druhém místě se umístila Petra Kulíšková z Lidečka, třetí místo obsadila Bc. Kateřina Holišová ze Zubří.

Další soutěžící najdou své umístění v soutěži ve výsledkov&PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2018 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY