SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

EUROFLEURS 2017

Svaz květinářů a floristů ČR pravidelně vysílá floristy úspěšné na Mistrovství Floristů ČR - Děčínská kotva na mezinárodní floristické soutěže vyhlašované mezinárodní floristickou organizací Florint, jejíž je členem. Pro floristy v kategorii senior je to každé čtyři roky Mistrovství ve floristice pro profesionály Europa Cup, jehož poslední ročník se uskutečnil v roce 2016 v italském Janově. Pro juniory, v tomto případě floristy ve věku 25 let a mladší, Florint vyhlašuje soutěž Eurofleurs. Naposled se tato soutěž mladých floristů odehrála ve Splitu v roce 2013.

Soutěž Eurofleurs 2017 se uskuteční ve dnech 14 - 16. září 2017 v Belgickém městě Sint-Truiden.
Organizátorem soutěže je Královská unie floristů Belgie. Oblast v okolí města Sint-Truiden je tradiční, a známým ovocnářským regionem Belgie a to se odrazilo i na jednotlivých soutěžních disciplínách soutěže, kterých bude celkově 5.
Prvním z úkolů bude volné aranžmá z řezaných květin, hrnkových rostlin a zeleně pod názvem „Hřích Adama a Evy“, kde budou soutěžící muset použít tři dodané suché stromy a práce musí vyjadřovat Evino pokoušení Adama aby ochutnal jablko.
Druhým soutěžním úkolem bude květinový dort, který by byl ústředním bodem velkého dezertového bufetu na svatební hostině. Úkol nese název „Když se květiny potkají s ovocem“ a předepsaná trvanlivost práce je 4 dny.
Třetí soutěžní disciplínou bude svatební kytice určena pro držení v ruce s názvem „Svatba v babím létě“ a má vyzařovat teplou krásu pozdního léta a slunečný svit začátku podzimu. Na tuto disciplínu si bude kompletní materiál zabezpečovat sám soutěžící.
Posledním, čtvrtým úkolem, kterého zadání soutěžící znají předem je volná přízdoba těla z květin a ovoce, která vyjadřuje důležitost sezóny kvetení v ovocném regionu Sint-Truiden. Soutěžícím budou k dispozici modelky v jednotných zelených šatech, na kterých budou účastnící tento úkol s názvem „Královna květin“ přímo vytvářet.
Poslední pátý soutěžní úkol je tajný a jeho zadání bude soutěžícím odhaleno krátce před jeho zahájením. Pátý úkol budou tvořit na pódiu před diváky slavnostního galavečera.
Novinkou v pravidlech pro letošní ročník soutěže EUROFLEURS je podmínka, že nejenom soutěžící musí být ve věku maximálně 25 let, ale stejné pravidlo platí i pro jeho asistenta. Organizátoři se tak chtěli vyhnout situaci, kdy si soutěžící nebo asociace najme jako asistenta zkušeného profesionála v oboru floristiky a ten vlastně z velké části radí soutěžícímu, jak kterou soutěžní disciplínu ztvárnit.

To nás vede k přípravnému týmu pro blížící se soutěž Eurofleurs2017, kde bude asistentkou reprezentantky Ivy Bouzkové Michaela Moudrá, studentka České zemědělské Univerzity v Praze, předtím Střední školy zahradnické a technické Litomyšl. Ivě budou při přípravách na soutěž nápomocné i Ing. Karolína Žáčková, vyučující floristiky na Ivině děčínské střední škole a současně úspěšná účastnice Mistrovství floristů ČR - Děčínská kotva, která v letech 2016 a 2017 získala 2. místo v celkovém pořadí v kategorii seniorů a místopředsedkyně floristické sekce SKF ČR a Mistr florista ČR a Majster florista SR v kategorii seniorů, Ing. Klára Franc Vavříková.

Ivě přejeme, aby přípravy na soutěž probíhaly hladce a aby se jí v soutěži povedlo umístit co nejvýš.

Pokud byste si přáli Ivu Bouzkovou v jejím úsilí podpořit osobně přímo na místě, plánujeme zorganizovat zájezd na slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků soutěže, který se uskuteční 16. září v belgickém Sint-Truiden. Pro bližší informace sledujte web SKF ČR www.svazkvetinaruafloristu.cz, nebo pistě na adresu svaz.skf@seznam.cz či volejte na číslo 777 182 381.PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2018 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY