SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

VÝSTAVA KVĚTIN ČIMELICE 2017

Svátek milovníků květin na sklonku léta

V Čimelicích se na sklonku léta – přesně 24. až 27. srpna sejdou milovníci zahradnického  a zahrádkářského oboru.

V areálu zahradnictví Zámecké zahrady v Čimelicích bude pro ně připraveno na 50 aranžovaných expozic v upravených sklenících a foliovnících. Můžete se těšit na spojení výtvarného umění paní Olgy Volfové a květinových vazeb, které vytvoří zkušení floristé.  Umělecká expozice „Květinová Poemila Olgy Volfové“ bude doplněna podmanivými verši paní Patákové Boučkové.
Do překvapivě pestrého „Života v trávě“ Vám dá nahlédnout prostřednictvím svých krásných fotografií a našich květin, paní Vendy Štofflová.  Jistě zaujmou i fotografie stejné autorky ve vstupní hale, ze kterých jsme vytvořili expozici „Krásy naší přírody v proměnách ročního období“.

Originální obrazy a  keramika výtvarnic Evy a Jany Ďurčových bude jádrem další expozice nazvané „Staré časy“. Věřím, že spojení fantazie obou výtvarnic, zajímavých doplňků a květin, bude opět velmi netradiční a působivé.

O tom že, řemeslo „kvete“ v každé době, Vás přesvědčí šikovné ruce aranžérů  a floristů v expozici „Rozkvetlá řemesla“, s dobovými doplňky z muzea v Rožmitále pod Třemšínem.

Pracovníci zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice se letos pokusí objevit se svými květinami „Romantická zákoutí v Čechách“. Sortiment balkonových květin již roste ve sklenících do krásy a věřím, že se nám ho opět podaří tzv. dobře načasovat.

V dalších expozicích uvidíte opět velké množství rostlin, které připravují zahradníci z Čech i Moravy.  
Na představení sortimentu gladiol, jiřin, lilií, na vytvoření dekorativních vazeb a osazení květinových expozic, se zpravidla použije  na 5 000 kusů řezaných květů, 3 000 ks  velkých dekorativních květin  a několik tisíc  dalších rostlin v menších expozicích i na prodejních stáncích zahradníků.

Většinu vystavovaných rostlin, spolu s dalšími zahradnickými doplňky, osivem, cibulovinami, keramikou, proutěnými doplňky, si mohou návštěvníci v areálu zahradnictví již tradičně zakoupit.

V přilehlém parku v čimelickém zámku připravuje Klub přátel přírody ve stejném termínu výstavu myslivosti a ochrany přírody s doprovodným programem.
U sportovní haly můžete posedět u občerstvení s hudbou či navštívit výstavu drobného zvířectva.

Věřím, že pokud bude příjemné počasí, tak 32. ročník tradiční výstavy květin Čimelice 2017 návštevníky opět nezklame.

  

Na Vaši návštěvu se bude těšit Ing. Hana Chvalová, zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice.PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2018 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY