SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

DISKUZE

Vložení nového vzkazuOpište čísla z obrázku.
Doposavad bylo antispamem blokováno zpráv.

Výpis vzkazů

Jiří Horák (13:10 31.12.2017), e-mail:
Dobrý den vážení členové, konec roku 2017 se nezadržitelně blíží. Zbývá několik posledních letošních hodin. Je čas pomalu hodnotit. Jaký byl rok 2017? Pokusím se tedy o stručné zhodnocení letošního roku. Celkově lze předběžně hodnotit květinářský rok jako průměrný až dobrý. Na začátku roku jsme čelili ohromnému a nesmyslnému tlaku ze strany ÚKZÚZu a to s bakteriální chorobou Xylella. Absolvovali jsme k této problematice řadu schůzek a jednání. Společně s dalšími profesními svazy jsme snahy orgánů dost utlumili. I tato kauza nám ukázala, že při jednotném postupu by se dala řešit řada problémů našeho oboru rychleji a ku prospěchu nás všech. V druhé polovině roku jsme se velmi aktivně zapojili do připomínek k jednotnému rostlinolékařskému pasu v rámci EU. Iva Bouzková se svoji asistentkou Michaelou Moudrou skvěle reprezentovaly Svaz na evropské juniorské floristické soutěži EUROFLEURS. Iva obsadila skvělé 6. místo v Evropě. Poděkování patří jim, ale také týmu, který jim pomáhal a doprovázel včele s Klárou Franc Vavříkovou, Karolínou Žáčkovou Dlouhou a Tomášem Svobodou. Byl to rok, kdy se dařilo propagovat náš obor. Pokračovali jsme v aktivitě s AMSP v Roku řemesel z loňského roku, který letos přešel do Roku venkova. Posloužily ke zviditelnění naší činnosti reportáže, televizní vstupy i placená reklama. Řadu informací jsme umístnili na webové stránky Agrární komory, Hortiflory a dalších. K propagaci využíváme i facebook a svazové webové stránky. Podařilo se nám získat projet MZe na podporu NNO. Ten jsme realizovali spolu se Zahradnickou fakultou v Lednici. Svatební seminář , který vedli Klára Franc Vavříková a Jaromír Kokeš se velmi vydařil.I po stránce připomínkování zákonů , vyhlášek a nařízení jsme se vyjádřili k většině těchto dokumentů, které se dotýkají našeho podnikání. Podíleli jsme se na řadě úspěšných akcí jako Děčínská kotva a soutěž na Floře Olomouc podzimní etapa, ale i dalších. Společně s Výstavištěm FLORIA v Kroměříži se podařilo zrealizovat tvorbu květinových soch na téma řemesla a zvířátka. Floristé měli řadu předváděcích akcí. Většinu si zajišťovali samostatně. Nepodařilo se nám zapojit více členů do společných aktivit. Je třeba o akcích více informovat. Potom se více bude vědět o našem oboru. Musíme zlepšit informovanost členů. Vážení členové, toto je jen moje malé a velmi stručné zhodnocení tohoto roku. Podrobnější hodnocení roku 2017 bude provedeno na Květinářských a floristických dnech ve Valticích ve dnech 16. a 17. února 2018 Srdečně Vás na tuto akci jménem předsednictva SKF ČR zvu. Děkuji Vám aktivním, kteří jste cokoliv udělali pro sebe, Svaz a náš krásný obor. Přeji Vám do nového roku hlavně zdraví, mnoho osobních, ale i pracovních květinářských a floristických úspěchů. Ať se Vám vše daří!
Jiří Horák (09:59 02.05.2017), e-mail:
Dobrý den vážení členové i nečlenové SKF ČR. Tento můj diskuzní příspěvek je reakcí, kterou jsem poslal diskutujícím floristům e-mailem. Velmi mě těší, že SAKF vydává zpravodaj a je velmi pěkný a je v něm hodně podnětů a inspirace i pro nás. Zaujalo mě jaký ohlas to mělo u nás. Svaz určitě nebude vydávat tištěný Zpravodaj. Na toto rozhodně nehodlám plýtvat energií! Jsem přesvědčen, že Svaz dělá spoustu aktivit jak pro členy, ale také mnho i pro nečleny. Jen si to neuvědomujeme a asi se tím ani nikterak nevytahuje. Zpravidla to nečlenové berou jako samozřejmost. Jen prosím o jedno, přestaňme se předhánět kdo co udělal či neudělal a v pomluvách a vyčítání. Je na každém, zda se chce angažovat pro společnou věc a nebo nikoliv. Proto vidím jedinou možnost ve Svazu, ale nikoho nehodlám nutit ale tuto spolupráci, raději však členství nabízím a toto budu dělat stále.
Michal Ferenčík (15:24 25.04.2017), e-mail: , web: http://www.ferencik.cz/kariera.html
Hledáme nové kolegy do našeho týmu zahradnického centra Ferenčík v Českých Budějovicích. Více na našem webu.
Jiří Horák (08:55 11.04.2017)
Dobrý den. Omlouvám se za dva špatné termíny, které jsem uvedl v minulém diskuzním příspěvku. Zavřeno musíme mít na Velikonoční pondělí a 8. května. Za chyby se omlouvám.
Jiří Horák (08:30 08.04.2017), e-mail:
Pomáhají nám či škodí? Vloni 28. října se poprvé uplatnil zákon o zavření obchodů o prodejní ploše více než 200 m čtverečních. Zdálo se nám to divné proč zrovna tolik, ale nevěnovali jsme tomu jako květináři ani já jako předseda patřičnou pozornost. Co se však stalo??? Výkladem ČOI se tento zákaz prodeje vztahuje i na provozy, kam všude smí vstoupit zákazník. Tím se to týká i nás květinářů a jejich skleníků. ČOI se odvolává na nařízení EK. Jen se ptám a asi naivně: kdy nám budou úředníci a kontroloři pomáhat, když pracují za naše peníze? Není to nad rámec pravomocí tohoto úřadu vykládat zákon? Nebo je to opět paskvil a nikoliv jasný a potřebný zákon? Ještě pro dokreslenou, několik našich členů bylo 28. října kontrolováno. Jen pro vysvětlenou: Nám vzniknou náklady, ale tržby nikoliv, Budeme mít zavřeno. My květiny nenecháme uschnout ani na Velký pátek ani 1. května. Květiny patří k lidem. Je to kultura národa a my je nemůžeme o svátcích zákazníkům prodat! Máte z toho zákonodárci a úředníci RADOST???
Jiří Horák (15:45 25.03.2016), e-mail: , web: www.sempra.cz
Přeji všem členům a jejich blízkým klidné a veselé prožití velikonočních svátků a mnoho úspěchů při jarní květinové i floristické sezoně. Těším se na setkání při dalších úspěšných svazových akcích!
Jiří Horák (20:11 29.02.2016), e-mail: , web: www.sempra.cz
Dobrý den vážení členové, květináři a floristé....! Na Květinářských a floristických dnech 2016 se sešli členové Svazu květinářů a floristů ČR. Tentokráte v AGRU CS. Přednášky obstarali zástupci ÚKZÚZ s přednáškou o registraci přípravků. Kontroly ČOI představili pracovníci z pobočky Hradec Králové a Pardubice. Dozvěděli jsme se velmi zajímavé informace. Odpoledne již probíhala valná hromada. Během ní zazněly zprávy o činnosti a plnění rozpočtu, plánu činnosti a návrhu rozpočtu. Byla dovolena i členka revizní komise: Ing. Marcela Nachlingerová. Členové schválili Stanovy SKF ČR, Jednací a příspěvkový řád a Volební řád. Večer následovalo přátelské setkání. Druhý den pokračovaly Květinářské dny návštěvou AGRA CS, Zahradnictví Mikan a přátelským posezením ve firmě FLORASIS. Celkově se Květinářské a floristické dny vydařily a všem kteří se zúčastnili se líbily.Snad jen příště bude větší účast floristů a zahradnických škol??!!! Děkuji všem, kteří se na pořádání této zdařilé akce podíleli.
Jiří Horák (17:16 27.12.2015), e-mail: , web: www.sempra.cz
Dobrý den vážení členové, ač ještě není rok u konce, stejně jako vloni se pokusím o stručné zhodnocení tohoto roku. Letošní rok byl velmi úspěšný na záštity, podpory z Olomouckého kraje i procenta dotací od MZe. Byl to rok, kdy se nám i dařilo propagovat náš obor. Posloužily k tomu reportáže, televizní vstupy i placená reklama. Letos jsme neuskutečnili ani jednu tiskovou konferenci. Řadu informací jsme umístnili na webové stránky Agrární komory, Hortiflory a dalších webových stránek. K propagaci využíváme i facebook a svazové webové stránky. Podařilo se nám získat projet MZe na podporu NNO. Tím jsme realizovali spolu se Zahradnickou fakultou v Lednici projekt pro nevidomé. I po stránce připomínkování zákonů jsme se vyjádřili k většině zákonů, které se dotýkají našeho podnikání. Podařilo se nám upravit podmínky v rámci PRV, tak aby lépe vyhovovaly našim členům. Podíleli jsme se na řadě úspěšných akcí jako Děčínská kotva, Havířov v květech a Kopidlenský kvítek. Floristé měli řadu předváděcích akcí. Většinu si zajišťovali samostatně. Velmi povedenou akcí byl seminář v Průhonicích. Všichni zúčastnění oslavili významné životní jubileum prvního předsedy našeho Svazu pana Ing. Z. Nachlingera. Nepovedlo se nám zapojit více členů do společných aktivit. Je třeba o akcích více dát vědět. Potom se více bude vědět i o našem oboru. Musíme zlepšit informovanost členů. Vážení členové, toto je jen moje malé a velmi stručné zhodnocení tohoto roku. Děkuji Vám aktivním, kteří jste cokoliv udělali pro sebe, Svaz a náš krásný obor. Přeji Vám do nového roku hlavně zdraví, mnoho osobních i květinářských a floristických úspěchů. Ať se Vám vše daří!
Švehla (13:52 24.12.2015)
Bohatého ježíška a vše nej v novém roce.
Jiří Horák (13:06 21.10.2015), e-mail: , web: www.sempra.cz
Pokud budete pořádat v nejbližší době nějakou akci, výstavu či jinou aktivitu, prosím dejte o tom vědět tajemníkovi SKF ČR či přímo mně. Děkuji a přeji ať se daří!!!
Klára Franc Vavříkov (10:46 23.07.2015)
Potřebovala jsem nějaké rychlé informace. Otevřu si stránky svazu a zjišťuji, že stránky spí. V některých sekcích (Odborný tisk) již od roku 2011...
Petr Nachlinger (11:29 29.05.2015), e-mail: , web: www.azalea-chlumec.cz
Dle sdělení Evy Duškové vyprodává fa. Bayer přípravek Confidor 200 OD se slevou ( - cca 30% ceny) a je předpoklad , že v r. 2016 již nebude . Pokud můžete předzásobte se .
Alena heinrichová (07:48 09.05.2015), e-mail:
Dovoluji si vás pozvat na naše akce v letošním roce. Stánek Ctěnice 16. a 17.5. Burza přebytků 29.-31.5. Bot.Z. Praha Troja Přehlídka muškátů, 5.-28.6. Kozolupy u Karlštejna Květy Lysá nad Labem - 9.-12.7. Den otevřených vrat, vše o muškátech. Loděnice u Berouna 29.8. Máme zájem o pečeť Česká květina pro obrůdy z Průhonic a pana Bradny. Alena Heinrichová SZO ČZS Pelargonie
Petr Nachlinger (11:27 29.04.2015), e-mail:
Dobrý den , připomínáme členům dvě nepříjemné věci z oblasti povinností podnikatelů , o kterých si myslíme , že někteří mohou mít v nesouladu s platnými zákonnými normami (obě jsou bohužel po termínu : A. provozovatelé kotelen nad 300 kw přest , že mají "trvalé povolení k provozu zdroje" musí (měli) znovu žádat dle novely z.r. 2012: „Žádost o povolení zdroje znečištění ovzduší“ Dnem 1.9.2012 nabyl účinnosti Zákon o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. a související předpisy, který nahradil zákon č. 86/2002 Sb. Tím vznikla oproti předchozímu zákonu řada změn a povinností. Mimo jiné také vznikla povinnost provozovatele stacionárního zdroje uvedeného v příloze č. 2 zákona č. 201/2012 Sb. požádat o nové povolení provozu (zákon č. 201/2012 Sb. § 40 od. 5,6) a to v termínech : 1.v případě, že provozovatel má platné povolení dle Zákona č. 86/2002 Sb.musí požádat o nové povolení do 1.9.2014. 2.v případě, že provozovatel nemá povolení vydané dle Zákona č. 86/2002 Sb. musí požádat o nové povolení do 1.9.2013. Při podání Žádosti o povolení zdroje se jako její součást musí mimo jiné předložit aktuální Provozní řád zdroje a případně další náležitosti dle přílohy č. 2 zákona č. 201/2012 Sb. B. základní hodnocení ekologické újmy ( platný od 1.1.2012(!)) - pokud splníte limit do 50 bodů - stačí jen mít v podniku zpracovaný "elaborátek" viz odkaz: http://www.svazpekaru.cz/attachments/295_N%C3%A1vod-Z%C3%A1kladn%C3%AD%20hodnocen%C3%AD%20rizika%20ekologick%C3%A9%20%C3%BAjmy%20-%20W.doc Pokud budete přes - no tak je to na "podrobné posouzení" autorizovanou osobou .... Petr Nachlinger , místopředseda
Petr Nachlinger (08:46 03.04.2015)
První návrhy o kterých budeme dále jednat jsou již uvedeny v kapitole "Přípravky na ochranu rostlin"
Petr Nachlinger (08:39 03.04.2015), e-mail: , web: www.azalea-chlumec.cz
Vážení kolegové , připravujeme návrhy na rozšířené registrace přípravků na ochranu rostlin. Žádáme tímto naše členy o podněty k tématu a zejména pak o návrhy konkrétních přípravků o které by byl zájem (registrovat , či "rozšířit " do okrasných květin) . Děkuji předem za Vaši reakci k dispozici jsem také na tel. : 603898794 Petr Nachlinger , místpředseda SKFČR
Hana (11:03 09.03.2015), e-mail:
Dobry den, rada bych si koupila biokvetiny, rezane, ale i sazenice nebo kvetiny setrne pestovane u nas. Kde takove kvetiny najdu? Dekuji za odpoved. Hana H.
Jiří Horák (17:19 28.02.2015), e-mail:
Dobrý den vážení členové SKF ČR, je po Květinářských a floristických dnech 2015. Domnívám se, že ti co přijeli, byli spokojeni. A to z několika důvodů: setkali se se svými kolegy - květináři a floristy, viděli skleníky firmy SINCO a Školního statku Mělník a jejich produkci - květiny. Navštívili velmi prosperující firmu ARBOEKO v Obříství a mohli vidět se zahraničím srovnatelné školkařské výpěstky. Slyšeli dvě zajímavé přednášky a jejich přednášejícím Ing. J. Valterovi a Ing. J. Švandovi patří poděkování. Velký díky patří i vám všem, kteří jste se aktivně zúčastnili valné hromady SKF ČR a hlavně těm, kteří vydrželi až do pozdních pátečních hodin. Z mé strany máte můj obdiv a poděkování, protože jste tím dle mého ocenili snahu předsednictva o náš obor a jeho aktivitu. Na druhou stranu, a to mě potěšilo také, byl velmi konstruktivní přístup k jednání. Velmi jsem ocenil i kritické připomínky k naší činnosti. Určitě se jimi budeme na jednáních předsednictev SKF ČR zabývat. Chci vám slíbit, že budeme dále bojovat za lepší uznání našich oborů a to jak květinářství, tak také floristiky. Budeme se je snažit i nadále propagovat. Abychom připravili další Květinářské a floristické dny ještě lepší, tak vás prosím o náměty a připomínky. Za ně moc děkuji.
Jiří Horák (19:52 17.02.2015), e-mail: , web: www.sempra.cz
Ahoj Milane, v rámci akce Region Tour spolupracujeme se statutárním městem Havířov. Tato aktivita je pro nás plně hrazená. Kéž by se tak chovalo více měst na této akci i jinak a hlavně mám obavy,aby to díky vedení města v Havířově nebylo již poslední vystoupení v Brně na tomto veletrhu. Agrární ples jsem si zavařil já jako člen představenstva AK ČR. Jsem přesvědčen, že propagace zemědělců je nezbytně nutná. Proto jsem byl pro pořádání i letošního plesu. Podíleli jsme se na něm několika směry: výzdobou hlavního sálu, schodiště a předávali jsme ženám primulku - Českou květinu. Vše toto bylo účastníky plesu i vedením AK ČR velmi kladně hodnoceno. Dále nás to stálo příspěvek na ples, který se vrátil propagací na roll upu, promítnutím v hlavním sále a reklamou v Zemědělci. Jako jediní ze svazů jsme tam měly dvě reklamy a to Svazovou a Českou květinu. Tudíž si myslím, že dobré. Navíc jsme tam navázali doufám další dobré kontakty. Zájezd do Essenu - mrzí mě účast. Jinak si myslím, že zájezd splnil účel. Řada lidí i členů jela po své ose, ale to je každého volba. Pro mě je účast floristů doopravdy zklamaním, ale i dalších členů. Snad jsem Ti dostatečně odpověděl? Více o tom můžeme dát řeč na Mělníku.
Milan Dopita (19:39 15.02.2015)
Ahoj Jirko, zkusím se tedy vyjádřit. Máš nějaké výstupy zpětné vazby z Region Tour a z Agrárního plesu? I když zrovna Agrární ples bych bral jako dobrou investici do budoucnosti.... . ano znáš mě :-), měl bych sice trochu jinou představu, ale to není rozhodující... :-). A k Essenu? spočítej si kolik floristů je opravdu členem svazu a pak jaká jsou parta... jeden nenechá na druhým niť suchou, každej je nejlepší a dělá to nejlíp atd.... Fakt myslíš že za toho stavu pojedou dohromady autobusem?? Prooha co kdyby někdo z kolegů viděl o co se zajímám.... :-D . Myslím že nemusím pokračovat... na druhou stranu i ten zájezd by po 20 letech mohl nabídnout víc než tržnici v Dusseldorfu a dva dny na výstavě..., ale to už je zase trochu jiný téma...
Strana 1/5 >>


PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2018 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY