SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

FLORA OLOMOUC 2018 - podzimní etapa

 

Podzim je období, kdy čeští a moravští zahrádkáři i sadaři sklízejí zasloužené plody své náročné celoroční práce. Na olomouckém výstavišti Flora čeká všechny návštěvníky od 4. do 7. října 2018 také bohatý program se spoustou lákadel, doplněný rovněž již tradičně oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima, Podzimními zahradnickými trhy, Flora koštem či projektem Rozkvetlé památky. Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství, hejtmana Olomouckého kraje a primátora statutárního města Olomouc.

Tržiště první republiky v pavilonu A

Na podzimní Floře Olomouc zavládne ruch z „Tržiště první republiky“. Podzimní etapa Flora Olomouc odkazuje svým pojetím a názvem „Tržiště první republiky“ ke stému výročí státu a tradicím trhů na náměstích a návsích. Pomyslnou tržnici na olomouckém výstavišti zaplní ve dnech 4. – 7. října výpěstky, potravinářské výrobky i drobné zvířectvo.

V hlavní expozici v největším pavilonu A se představí nejlepší tuzemští pěstitelé z řad členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Český zahrádkářský svaz v pavilonu B a C mimo jiné představí i výstavu pomologů pod názvem Zemská výstava.

Pohár podzimní Flory 2018

Dovolujeme si Vás pozvat k účasti na druhém ročníku soutěže pod názvem Pohár podzimní Flory, letos s ohledem na významné výročí na téma „Republika“. 

Soutěžící vytvoří dvě soutěžní disciplíny – vypichovaný věnec „Věnec pro neznámého vojína“ a diplomatickou kytici „Květiny pro první dámu Slovenska“. Soutěž proběhne ve třech kategoriích - juniorská kategorie je určena pro studenty zahradnických škol, druhá pro profesionální floristy a ve třetí kategorii budou soutěžit zástupci Českého zahrádkářského svazu. Soutěžící z kategorie junior dostanou pro svoji práci na první soutěžní disciplíně řezaný rostlinný materiál a trikoloru k přízdobě věnce, účastnící v ostatních kategoriích si přivezou materiál vlastní. Do kategorie junior je možné přihlásit maximálně dva studenty z jedné školy. Na vítěze kategorie junior čeká velmi zajímavé překvapení. Soutěž bude probíhat 4. 10. 2018 v první den podzimní etapy zahradnického veletrhu Flora Olomouc v pavilonu A.

Kompletní přihlášku k soutěži najdete ke stažení v pravém sloupci. (formát word)

Propozice soutěže najdete zde.

Přihlášky prosím posílejte na mail svaz.skf@seznam.cz do 14. 9. 2018.

 

Olima a Flora košt

Festival gastronomie a nápojů Olima nabídne návštěvníkům výstaviště osvědčené taháky v podobě Dnů moravských vín s řízenými degustacemi vedenými zkušenými odborníky-sommeliéry  či soutěže cukrářů a kuchařů Olima Cup. Těšit se můžete na potravinářský salon.

Součástí Olimy je rovněž Grand Prix ovocných destilátů Flora košt.

Nově se uskuteční také soutěž tvůrců džemů Flora džem.

Premiérový ročník soutěže Flora džem nabízí celkem 50 vzorků marmelád a džemů, z nichž 14 vzorků připravili profesionální kuchaři a 36 vzorků amatérští kuchaři. Vyhlášení výsledků a předání cen vítězům se uskuteční v průběhu gastronomického festivalu OLIMA dne 6. 10. 2018. Vaříte výbornou marmeládu? Pak neváhejte s přihlášením. Podmínky soutěže najdete zde

 

Odborné semináře

Čtvrtek 4. 10., 10:00

Přednáška na téma Využití nejnovějších poznatků o genomu rostlin ve šlechtění.
Přednášející: Mgr. Miroslav Valárik, PhD. z Centra strukturní a funkční genomiky rostlin ÚEB AV ČR

Kde: zasedací místnost v suterénu správní budovy VFO

Pátek 5.10. , 10:00

na téma Hmyz významně omezující důležité funkce nelesní dřevinné vegetace(program a přihlášení zde). Poznejte problematiku bezobratlých organismů, které aktuálně významně ohrožují existenci sídelní zeleně či do budoucna budou zásadně omezovat funkce dřevin v nelesním prostředí. Seminář pořádáme ve spolupráci se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z. s.
Přednášející: Ing. Petr Martínek, LDF MZLU Brno.  
Kde: zasedací místnost v suterénu správní budovy VFO
Přihlásit se můžete zde.

 

Podzimní zahradnické trhy

Zahradnické trhy budou mít své místo v pavilonu H a na venkovních plochách Smetanových sadů. Nabídnou široký sortiment rostlin, výpěstků, semen, zahrádkářských pomůcek či hobby potřeb. Chybět nebudou ani atrakce pro děti, dále burčák, medovina, svařené víno a jiné občerstvení. Součástí nabídky bude i produkce francouzských pěstitelů růží Meilland, jejichž generální zastoupení pro český a slovenský trh obstarává právě společnost Výstaviště Flora Olomouc.

 

Speciální nabídka pro zájezdy – podzimní etapa Flora Olomouc - možnost objednání pouze do 21.9.2018

Společnost Výstaviště Flora Olomouc nabízí možnost získání 20 % slevy ze vstupného při pořádání zájezdů; sleva platí v případě objednání nejméně 20 ks vstupenek. A organizované zájezdy členů Českého zahrádkářského svazu mají za stejných podmínek dokonce slevu 30 %. Tato nabídka platí pouze do 21.9.2018, poté budou mít všichni zájemci možnost koupit si vstupenku online nebo na pokladně v době konání výstavy. Kontaktní osoba: Alena Nádvorníková, vstupenky@flora-ol.cz, tel.: 585 726 232

Rozkvetlé památky

Součástí celostátní výstavy Flora Olomouc 2018, podzimní etapy je i projekt Rozkvetlé památky, který květy právě vrcholícího léta zaplaví olomoucké historické kostely či Sloup Nejsvětější Trojice.PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2019 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY