SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Podzimní zemědělec 2018 Lysá nad Labem

Ve dnech 4. – 7. října 2018 se na výstavišti v Lysé nad Labem uskuteční již 49. pokračování oblíbené prodejně-kontraktační výstavy ZEMĚDĚLEC. Každoročně tuto zemědělskou a zahrádkářskou výstavu navštíví kolem třiceti tisíc lidí. Tento fakt svědčí o tom, že se jedná o jednu z nejoblíbenějších lyských výstav mezi širokou veřejností.

Souběžně s podzimní výstavou ZEMĚDĚLEC 2018 se uskuteční již 23. ročník výstavy NÁŠ CHOV.

Množství hospodářských zvířat a zemědělské techniky ovšem nepřipraví návštěvníky o jejich oblíbené podzimní zahradnické trhy, kde si tradičně budou moci vybrat z nepřeberného množství okrasných i ovocných dřevin, keřů a květin, sadby, hnojiv a zahradnické chemie, nářadí a nástrojů pro zahradnické práce i drobné mechanizace. Na své si tak přijdou i všichni zahradníci a zahrádkáři!

Doprovodný program - 4. října

Zemědělský svaz ČR:
Naučný stánek – poznávání plodin, semen, hospodářských zvířat, zemědělské techniky, odkaz na moderní technologie a produkci potravin

Naučná stezka Po stopách masného a dojného skotu – 7 stanovišť: život na pastvě, výkrm býků, narození a odchov telat, ustájení, dojení, krmení skotu, veterinární péče – informace na panelu + kvízová otázka + soutěže v poznávání, ukázka a soutěže v dojení apod….
Herní koutek – projekce filmů o zemědělství, semínkoviště pro nejmenší
Beseda o chovu skotu aneb odbouráváme mýty o chovu skotu – pro děti a laickou veřejnost formou rozhovoru s Doc. Motyčkou – otázky typu: proč chováme tele v boudě, proč se oddojuje mlezivo, proč je chov skotu důležitý i pro rostlinou výrobu, jaké vymoženosti máme ve stájích apod.
SCHHS:
Předvádění stotisícových krav, telat a jalovic
Vodění telátek za odměnu (za dojení)
Ukázka přípravy a vodění krav studenty

Další dny:
Zemědělský svaz ČR: pátek - neděle
Naučný stánek – poznávání plodin, semen, hospodářských zvířat, zemědělské techniky, odkaz na moderní technologie a produkci potravin, dojení
Naučná stezka Po stopách masného a dojného skotu – 7 stanovišť: život na pastvě, výkrm býků, narození a odchov telat, ustájení, dojení, krmení skotu, veterinární péče – informace na panelu + kvízová otázka (bez stolů a dalších poznávacích aktivit – přesun na stánek)
Herní koutek – projekce filmů o zemědělství, semínkoviště pro nejmenší

SOBOTA A NEDĚLE:

Děti si budou moci prolézat traktor

ČSCHMS: sobota
Soutěžní kvíz a další soutěže s ČSCHMS

ČSCHMS: neděle
Soutěž junior teamů
Soutěžní kvíz a další soutěže s ČSCHMS
Beseda o chovu masného skotu aneb odbouráváme mýty – pro děti a laickou veřejnost formou rozhovoru

 

 PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2019 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY