SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Zahrada Čech 2018 Litoměřice

Výstava Zahrada Čech nabídne vyhledávaný sortiment, jako jsou sadba, cibuloviny, květiny, zahradní Největší výstava svého druhu nejen na Severu Čech zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody odstartuje v pátek 14. září na litoměřickém výstavišti.

potřeby, zahradní technika, hnojiva, postřiky. Chybět nebude ani vše potřebné okolo domu, chalupy i zahrady z oblasti stavebních materiálů, tepelné či solární techniky, bytových doplňků a mnoho dalšího. Otevřeno bude po dobu devíti dní až do soboty 22. září, denně od 9 do 17 hodin.

PROGRAM
Po celou dobu bude výstavu provázet bohatý a zajímavý doprovodný program, nejen na hlavním pódiu, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale také po celém areálu výstaviště. Na podiu zazpívají známé české zpěvačky Petra Janů a Hana Zagorová, dále Elvis Presley Revival, Elán Revival, Roxette Revival nebo The Bungles – Beatles Revival.

A jak je tomu od počátku roku 2018, i tentokrát bude doprovodný program laděn do prvorepublikového duchu. Nosné téma expoziční části budou „Symboly první republiky“. Návštěvník se tak seznámí s historií státního znaku, hymny, s trikolorou či se samotnou osobou T.G.Masaryka. Prvorepublikový program nabídne např. orchestr Melody Gentlemen hrající hudbu 30. a 40. let či nejstarší jihočeskou dechovku Babouci. Chybět nebude výjimečná putovní výstava Ústeckého kraje, která zachycuje hlavní historické milníky naší republiky kolem roku 1918. Ta svou cestu započala právě na litoměřickém výstavišti v průběhu jarních výstav Tržnice a Bydlení na Zahradě Čech. Krásnou vzpomínku si návštěvníci budou moci navíc odnést na fotografii z fotokoutku, který nabídne množství historických rekvizit.

Časopis Zahrádkář zve do pavilonu G na expozici:
České zahradnictví za první republiky

Zapomenuté květiny
Vystaveny budou některé  velké pokojové květiny,  stará zahradnická  literatura a katalogy. Dále pak Makartovy kytice (suché biedermeierovské kytičky v papírových, krepových a tylových manžetách), květinové koše vyrobené v roce 1920, případně naaranžované dobové klobouky.

Zahradnické nářadí a pomůcky
Expozice bude doplněna starým zahradnickým nářadím a pomůckami (nůžky na živé ploty, zahradnické nůžky a nože, pilky, konve, houseníky, česáčky  na ovoce, pilky, dřevěné květinové truhlíky a misky, košíčky, sázecí a přepichovací kolíky, různé druhy květináčů a žardiniér, vidle, hrábě, rýče, žardiniéry, motyčky apod.

Malá expozice exotických plodů
V jedné vitríně budou naaranžovány suché exotické plody, květiny a semena.

Expozice soutěží časopisu Zahrádkář
Křišťálové jablko
Největší výpěstek
Nejzajímavější kuriozita

Doprovodné programy a ukázky v průběhu výstavy
16. 9 neděle. Petra Koubínová – vázání biedermaierovských kytiček ze suchých materiálů, klobouků a květinových doplňků.

22. 9 sobota – Iveta Dandová Výroba tašek, obalů na květináče z orobince.

Přijďte ochutnat chilli papričky
V pavilonu „G“ bude možné v rámci Dne časopisu Zahrádkář 22. 9. ochutnat široký sortiment odrůd chilli papriček od téměř nepálivých až po ty nejpálivější.PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2019 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY