SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Výstava Flora Olomouc - podzim 2008

Za mimořádně povedenou lze označit poslední z letošních jubilejních zahradnických výstav, podzimní Floru Olomouc 2008, která v neděli 12. října uzavřela letošní „zelený“ program olomouckého výstaviště.
Jednotlivé expozice výstavy věnované ovoci, zelenině a ovocným školkařským výpěstkům, doprovázené festivalem gastronomie a nápojů Olima a podzimními zahradnickými trhy si během čtyř dnů trvání prohlédlo podle prvních odhadů na 27 tisíc návštěvníků, co překonalo i  loňskou rekordní návštěvnost. Rekordní byl i počet vystavovatelů a prodejců – těch se na olomouckém výstaviště sešlo na půltisíce – nejen z České republiky, ale také Polska a Slovenska.
Největší návštěvnický zájem se soustředil zejména na ústřední expozici v hlavním výstavním pavilonu, která nesla název Čtyři roční období. Pavilon do posledního místečka zaplnily výpěstky ovoce a zeleniny všech možných barev, tvarů – a také vůní. Novinkou byly přehlídky exotické asijské zeleniny,  produktů s kysaného zelí výrobců z celé ČR, návštěvníky přitahovaly také zajímavé, moderně pojaté květinové vazby z floristické  soutěže v aranžování na podzimní „dušičkové“ téma.

Na olomouckém výstavišti se také rozdávala odborná ocenění.  Zlato z letošní soutěže v květinové vazbě na téma „Dušičková vazba“ patří v  kategorii seniorů Ondřeji Štěpánkovi ze studia Kokeš AMMI Brno, v kategorii juniorů zvítězily Radka Filipczyková a Karin Rapantová ze Střední školy odborné a speciální Klimkovice.PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2019 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY