SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Výstava Flora Olomouc - léto

Branami letní etapy, největší a nejstarší české květinové výstavy – Flory Olomouc 2008 -  prošlo více než  37 000 zájemců. Květinová výstava skončila 24. srpna – tedy přesně v den, kdy v olomouckých parcích odstartovala vůbec první česká zahradnická výstava. Centrem návštěvnické pozornosti byla zejména ústřední květinová expozice Českého zahrádkářského svazu v největším výstavním pavilonu A. Tvůrci ji dali název „Umění v rozkvetlé zahradě“. K hitům letní Flory patřila Celonárodní výstava kaktusů a sukulentů s tisíci kusy exponátů od pěstitelů z celé republiky, floristická přehlídka květinami nazdobených historických dětských kočárků, z nichž nejstaršímu bylo 104 let. Zcela výjimečnému zájmů se těšila  expozice „Život v mokřadech“ Unie botanických zahrad ČR, která návštěvníkům velmi neotřelým způsobem přiblížila svět bažin od českých mokřadů až po tropické rostliny a zvířata.

Svaz květinářů a floristů ČR připravil pro návštěvníky soutěž v aranžování květin - "Přivítání miminka", jejíž výsledky a fotografie naleznete níže.

SKF ČR spolupracoval i na akci Flora Vivat, která tentokrát proběhla u Caesarovy kašny. Naaranžovaná kašna byla předzvěstí letní etapy výstavy Flora Olomouc.
PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2019 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY