SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Výstava Flora Olomouc - jaro

S obrovským zájmem se setkala letošní jarní etapa mezinárodní květinové výstavy FLORA OLOMOUC 2008, největší a nejstarší česká zahradnická výstava, která letos slaví jubilejní padesátku. Od čtvrtka 24. do neděle 27. dubna  prošlo branami výstaviště na 90 tisíc návštěvníků! O nabídku rostlinného materiálu – květin, semen, okrasných, ovocných a školkařských dřevin a potřeb pro zahradníky a zahrádkáře se v rámci doprovodných Jarních zahradnických trhů a veletrhu  drobné zahradnické mechanizace Hortifarm postaralo dalších více než 380 prodejců.
Největší pozornost návštěvníků přitahovala ústřední expozice v pavilonu A, která nesla v jubilejním, padesátém roce – vůbec první česká, vlastně česko-slovenská květinová výstava se konala v olomouckých historických parcích, dnešním areálu výstaviště Flora, v roce 1958 -  název „Krajina snů“. Projektu velké přehlídky jarních květů, zejména tulipánů, narcisů a lilií, doplněnou rozsáhlou expozicí nejvýznamnějšího spolupořadatele výstavy, Svazu květinářů a floristů ČR a výstavkami okrasných dřevin se ujal proslulý český zahradní architekt Ivar Otruba. Půlstoletí zahradnických výstav, které nesou název FLORA OLOMOUC od roku 1967, přiblížila návštěvníkům přehlídka historických plakátů a fotografií s názvem „Procházka historií květinových výstav v Olomouci“. Jubilejním tématem - „Oslavou  padesátin“ – se inspirovala i tradiční jarní soutěž v aranžování květin.PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2019 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY