SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Výstava For Garden

V letošním roce se uskutečnil v PVV Letňany druhý ročník veletrhu For Garden. Pro Svaz květinářů a floristů ČR to byla první zkušenost s tímto novým veletrhem.
Veletrh tohoto druhu je v Praze ojedinělý, a proto bylo zajímavé pozorovat zájem návštěvníků o tento druh veletrhu, který byl vskutku veliký, přišlo jej navštívit na 32 000 osob. Svazová expozice byla pojata jako informativní místo pro širokou veřejnost. Návštěvníci měli možnost získat informace o činnosti svazu a jeho členech.

Výstavní prostor  byl navržen v duchu letošního jarního trendu, který je založen na kontrastu  šedých tónů v kombinaci s výraznou barvou. V našem případě to byla kombinace šedé, bílé a růžové. Základ tvořily konstrukce z šedohnědého proutí. Proutí bylo umístěno do kovových truhlíčků a spleteno a provázáno, tak aby tvořilo pevný tvar. V horní části byly umístěny bílo růžové azalky. Pro podpoření barevného kontrastu byla dekorace doplněna tenkými proutky ve škále barev od růžové po fialovou. Tato část expozice tvořila optické oddělení od vedlejšího výstavního prostoru.
Stejná technika byla použita při výrobě dvou štíhlých dekorací. V těchto dvou dekoracích a v míse pod nimi bylo použito na místo azalek rostliny bramboříků.
Součástí dekorace bylo ozdobení pultíku v přední části prostoru. I v tomto případě bylo použito stejného základního materiálu, který byl doplněn petrklíči.
Celý prostor byl dotvořen šedým pískem a drobnými oblázky zcela v duchu  letošního trendu. Navržený výstavní prostor působil svěže a vzdušně. Svaz květinářů a floristů ČR věnoval 9 kytic pořadatelské organizaci, která je využila pro ohodnocení vítězů vyhlášených soutěží.
Na expozici se podílela firma Azalea Chlumec, která dodala výše uvedené květiny. Návrh a realizaci zhotovila Lucie Kulmanová  a další kolegové z firmy Mimosa Praha.  Oběma firmám patří za návrh, zhotovení i likvidaci expozice poděkování.
Na stánku byla možnost se seznámit s činností SKF ČR a to formou nabízených letáků od firem AGRO Brno-Tuřany, AGRO CS, Asociace zahradnického výstavnictví, Botanická zahrada v Praze- Troji, Výstaviště Flora Olomouc a SEMPRA PRAHA.PARTNEŘI:
Designed & coded by GOLEM GROUP. Powered by Infotip.cz. Copyright © 2008 - 2019 SVAZ KVĚTINÁŘŮ A FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY