Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Ivovi, Alwinovi

Netradiční floristická show Květiny a sklo na Lustrfestu

Přijďte zažít jedinečné spojení elegance skla a krásy květin na floristické show Květiny a sklo. Mistři republiky představí své umění v propojení skleněných výrobků s nádhernými květinovými vazbami, přímo v prostředí historické sklárny Jílek v Kamenickém Šenově.

Floristická show Květiny a sklo se uskuteční 15. 6. od 11.00 do 14.00.

Tuto show představí jedni z nejúspěšnějších českých floristů, mnohonásobní vítězové Mistrovství České republiky ve floristice a úspěšní účastníci mezinárodních soutěží, Karolína Žáčková, Jaromír Kokeš a Hana Kindelmannová Šebestov.

Květinový lustr a dárkový koš ve stylu Vejce Faberge je umístěn v Galerii Prousek.

Více na webových stránkách

Open air festival skla a osvětlení Lustrfest v Kamenickém Šenově bude letos ve znamení oslav místní tradice lustrařství, svítidla se zde vyrábí již 300 let. Proto bude Lustrfest letos dvoudenní akcí ve dnech 14. a 15. června. Organizátoři se v tomto ročníku rozhodli vyzdvihnout současnou tvorbu svítidel a světelných instalací, moderní design a zároveň představit některé nové technologie a inovace, které jsou podmínkou další úspěšné budoucnosti tohoto oboru.

Trh s květinami

V roce 1922 utratil každý obyvatel ČR za květiny 1546 Kč. Celková produkce květin byla v hodnotě 2785 mil. Kč. Záhonových květin se vypěstovalo za 1385 mil. Kč, hrnkových za 850 mil. Kč. Řezané květiny se už téměř nepěstují – produkce za 96 mil. Kč a dovezlo se za 2432 mil. Kč. Na pěstování květin je u nás 130 ha skleníků.

Česká květina je registrovaná známka kvalitních českých květin. Logo může být použito pouze se souhlasem Svazu květinářů a floristů, který ji také udílí, výhradně na kvalitní rostliny. Známkou mohou být označeny pouze rostliny, které vyrostly v České republice českým zahradníkům. Označení Česká květina je zárukou kvality, původu a dalšího rozvoje. Známku má cca 20 držitelů.