Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Ivanovi

18. května - Den fascinace rostlinami - Den rozmanitosti rostlin

Proč kopřiva pálí, jak se barví květy, kdy léčivky léčí? Tyto a další zajímavosti nejen z rostlinného světa budou moci poodhalit návštěvníci sobotního Dne rozmanitosti věnovaného vědě o životě i pro život. Zábavné experimenty, soutěže, kvízy, kreativní koutky.

Pátý ročník mezinárodního Dne fascinace rostlinami zahájí vědci na celém světě pod záštitou  Evropské organizace pro rostlinné vědy (European Plant Science Organisation). Tato událost si klade za cíl nadchnout co nejvíce lidí na celém světě pro rostliny a ukázat význam rostlinných věd pro zemědělství a udržitelnou produkci výživných potravin, stejně jako pro zahradnictví, lesnictví a produkci nepotravinářských rostlinných produktů jako papír, dřevo, chemikálie, energie a léčiva. Klíčovým poselstvím je také zásadní úloha rostlin v ochraně životního prostředí.

Na Biologickém centru AV ČR se koná v rámci DNE ROZMANITOSTI

Program bude upřesněn.

Sledujte jejich webové stránky:

Svaz Květinářů a floristů ČR se dotéto akce připojil a to různými akcemi jednottlivýyh členů.  Seznam zveřejníme v nejbližších dnech..

Hlasování

Výsledek hlasování

Hlasovat je možné až po přihlášení

Diskuze k tématu

Do diskuze je možné přispět až po přihlášení.