Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Olivii, Oliverovi

Mezinárodní výstava jiřinek 15.-18.9.2022 a výsledky soutěže

Klášter Hejnice

Královnou podzimní zahrady bývá nazývána květina jiřina, kterou pěstovali už Aztékové.
Od 18. století jiřinky obdivuje i Evropa a jejich krása bude v následujících dnech k vidění i v Hejnicích. Hejnický Klášter září již tradičně všemi možnými barvami. Jiřiny, odborně dahlie, sem přiváží pěstitelé a šlechtitelé z celé republiky i sousedního Polska. Součástí výstavy je i soutěž v aranžování květin. Výstava se koná v prostorách bývalého františkánského kláštera z roku 1697, které původně sloužily jako zázemí pro poutníky, přicházející do chrámu Navštívení Panny Marie v Hejnicích. Tuto akci pořádá spolek pěstitelů jiřinek Dagla ve spolupráci s Klášterem Hejnice a Střední školou hospodářskou a lesnickou Frýdlant. Na aranžování květů do váz a úpravě celé expozice se kromě vystavovatelů podílí žáci a učitelé Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant, ČZA Mělník a učitelky odborného výcviku SOŠ Liberec.
V rámci výstavy pořádá naše škola soutěže v aranžování jiřinek pro žáky středních škol a odborných učilišť.

Podrobné výsledky soutěže najdete v přílohách!

1. SZŠ Kopidlno

2. SOŠ Praha 9 - Jarov