Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Ferdinandovi

Prodejní výstava orchidejí a tropických rostlin Klenoty pralesa v Olomouci

Od 21.10. do 5.11.2023 se ve sbírkových sklenících koná prodejní výstava orchidejí a tropických rostlin Klenoty pralesa. Navštívit ji můžete na Výstavišti Flora Olomouc, a.s. Bude k vidění spousta vzácností jako například orchideje rodu Dracula (opičí orchideje).

Stovky kvetoucích orchidejí a jiných tropických rostlin s pestrobarevnými květy všemožných tvarů. To je prodejní výstava Klenoty pralesa ve Sbírkových sklenících ve Smetanových sadech v Olomouci.

  • Tisíce kvetoucích orchidejí
  • Miniaturní orchideje i „velikáni“ s výškou přes jeden metr
  • Rarita: „Opičí orchideje“ – jejich květy připomínají hlavy malých opiček
  • Široká paleta jedinečných orchidejí s nádhernou pronikavou vůní
  • Diamantové orchideje s okrasnými listy se zlatou či stříbrnou žilnatinou

 

Výstava Klenoty pralesa ukáže vzácnosti včetně unikátních „opičích orchidejí“ neboli rod Dracula, jejichž květy připomínají hlavy opiček – jedna z rarit a vzácností, které jsou od soboty 21. října k vidění a k dostání na jedinečné prodejní výstavě orchidejí a tropických rostlin Klenoty pralesa. Další „orchidejovou raritou“ jsou takzvané „jewel orchids“ neboli „diamantové orchideje“. Jejich okrasné listy jsou protkány zlatou či stříbrnou žilnatinou. V expozici je připravena také rostlina vanilky, jde totiž o liánovitou orchidej, a také pozoruhodné střevíčníky rodu Paphiopedilum kvetoucí velkými, nápadnými květy s charakteristickým bačkůrkovitým pyskem. Na výstavě bude k vidění i královna všech orchidejí z rodu Vanda, která dokáže žít bez substrátu pouze ze vzdušné vlhkosti. Z dalších rodů orchidejí se do Olomouce podařilo dostat například rod Cattleya s obřími květy či Bulbophyllum s květy bizardních tvarů. 

Výstava Klenoty pralesa je otevřená každý den od 9 do 18 hodin a je navíc prodejní. Řadu orchidejí si tak lidé budou moci odnést i domů. Lístky jsou k zakoupení na webu flora-ol.cz 

zpět na nástěnku