Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Ferdinandovi

2. ročník mezinárodní floristické soutěže Visegrad Oasis Cup

22.9.2021

2. ročník mezinárodní floristické soutěže Visegrad Oasis Cup

Už dnes se koná v Piešťanech 2. ročník Visegrad Cupu, ve kterém se utkají špičkoví floristé z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Akci spolupořádá Polská floristická asociace, Svaz květinářů a floristů ČR, Slovenská Asociácia květinárov a floristov a Asociace maďarských květinářů a obchodníků s květinami sociace květinářů.

Během jednoho soutěžního dne budou moci účastníci porovnat svoje dovednosti, řemeslnou zručnost a kreativitu. Čekají na ně 3 úkoly, jejichž přesné zadání je tajné – přesné znění se dozvědí až těsně před zahájením soutěže. Česká strana pro soutěžící připravila úkol s názvem Srdce pro Václava Havla. Nákup květinového materiálu laskavě finančně podpořil a záštitu převzal ministr zemědělství ČR Miroslav Toman.

Polský úkol nese název Harmonie v rozmanitosti, na jehož zhotovení je vymezen čas 120 minut. Poslední úkol pod taktovkou Maďarů nese název Svět Visegradu – barevný podzim.

Soutěž už má své hodnotitele, kteří se soustředí na estetické kvality vzniklých děl. Jsou jimi: Simon Ogrizek, předseda organizace Florint, Filomena Brics z Rumunska a Grasile Kiissa z Estonska. V technické komisi, která hodnotí technické provedení a inovace, zasednou Michala Haut, Milota Murčová a Janka Vargová ze Slovenska.

            Za Českou stranu se soutěžního klání zúčastní zkušení floristé Viola Zeithamlová, Milan Dopita a Tomáš Hakl. Držíme jim palce.

           V přílohách uvádíme výsledky z této soutěže. Fotky jsou na FB SKF ČR.

            Děkuji našim členům za reprezentaci SKF ČR!

 

zpět na nástěnku