Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Otovi

26. ročník výstavy Květy na výstavišti Lysá nad Labem

14. - 17.7.2022

26. Celostátní výstava českého zahrádkářského svazu Květy a Festival umění

Vaše zahrady, truhlíky a květináče jsou již v plném květu, ale pokud patříte mezi milovníky květin, určitě si naplánujte návštěvu lyského výstaviště na další ročník letní výstavy Květy a Festivalu umění, které proběhnou od 14. do 17. července.

Letošní téma se zcela jistě bude líbit celé rodině a hlavně těm nejmenším, protože nese téma  „PŘIJELA POUŤ“.  Okouzlí vás vyzdobený pavilon tisíci květinami a jejich aranží na ploše  2 160 m2. Tým aranžérů Českého zahrádkářského svazu zakomponoval do aranží staré pouťové atrakce a dekorace.

„Pokud plánujete prázdninový program svým dětem či vnoučatům, určitě je sebou letos vezměte na výstavu Květy a dopřejte jim radost na pouťových atrakcích, kolotočích, řetízkáči, houpačkách a skákacím hradu“, říká ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

„Každoročně se na výstavě Květy představují také specializované základní organizace Českého svazu zahrádkářů, které nemohou chybět, stejně tak jako poradny pro pěstitele nebo stánek časopisu Zahrádkář a vinařské posezení s cimbálem,“ doplňuje architekt a projektant expozice Zdeněk Kupilík.

V pátek 15.7. se také můžete podívat na celostátní finále floristické soutěže.

Festival umění promění v kreativní centrum halu A2. „ Potkají se tu profesionální i amatérští umělci z mnoha oborů. Malba, grafika, sklo, keramika, porcelán, šperky a další umění, workshopy, inspirace. Najdete zde i malíře, kteří budou malovat zátiší „naživo“. Nebude chybět ani část, kde si můžete namalovat  něco i vy sami“ doplňuje manažer výstav Filip Obrázek.

Přijeďte se podívat, bude to stát za to! Na venkovní ploše a v hale A1 budou probíhat zahradnické trhy, prodejní výstava výtvarníků, sklářů a dalších umělců, nakoupíte keramiku, potřeby pro domácnost, přírodní léčivé produkty, ochutnáte dobré víno a k tomu vám zahrají Staropražští pardálové.

Otevřeno bude od 9 do 17 hodin a přijet můžete pohodlně i vlakem, neboť nádraží je 5 minut od vchodu výstaviště. Těšíme se na viděnou v Lysé.