Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Věroslavovi, Heidi

53. ročník Děčínské kotvy – Mistrovství floristů České republiky

Ve dnech 15. - 16. května 2024 se v prostorách areálu zámku Děčín uskutečnilo Mistrovství floristů České republiky Děčínská kotva. Tato nejstarší a nejvýznamnější soutěž, tradičně podporovaná statutárním městem Děčín a Ústeckým krajem, byla opět velkým úspěchem.

Děčínská škola ji pořádala ve spolupráci se Svazem květinářů a floristů ČR, který vítězům poskytuje možnost postoupit do mezinárodních soutěží jako Eurofleurs nebo Europa Cup. Dalším významným partnerem byl Český zahrádkářský svaz. Letošní ročník představil soutěžní práce s tématem MUSICA s podtitulem „Hudba uvolňuje ducha a okřídluje myšlenky“.

Letošní ročník přinesl novinku v podobě přítomnosti laické veřejnosti během soutěže. Návštěvníci měli možnost sledovat soutěžní klání z vyhrazeného prostoru, aby nebyla narušena práce soutěžících a poroty. Součástí akce byla také krásná květinová výzdoba nádvoří, která přispěla k celkovému úspěchu a příjemné atmosféře celé události.

V příloze najdete článek a shrnutí tohoto ročníku Děčínské kotvy - Mistrovství floristů České republiky, který připravila Marcela Nachlingerová z SKF.