Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Věroslavovi, Heidi

53. ročník Děčínské kotvy - Mistrovství floristů České republiky - poděkování

Mistrovství floristů ČR bylo opět plné úžasných květinových aranží a kreativních nápadů, a to díky podpoře našich sponzorů. Srdečně děkujeme všem, kteří přispěli k úspěchu této velké akce a umožnili tak, aby se talentovaní floristé z celé republiky mohli prezentovat a soutěžit na nejvyšší úrovni.

Ve dnech 15. 5. – 16. 5. 2024 proběhl v prostorách areálu zámku Děčín 53. ročník soutěže Mistrovství floristů České republiky Děčínská kotva. Tuto nejstarší a nejvýznamnější soutěž tradičně podporuje statutární město Děčín a Ústecký kraj. Děčínská škola ji pořádá společně se Svazem květinářů a floristů ČR, díky kterému mají vítězové možnost postoupit do mezinárodních soutěží, jako je Eurofleurs nebo Europa Cup. Dalším významným partnerem je Český zahrádkářský svaz. Záštitu nad akcí převzal ministr zemědělství Marek Výborný. Letošní ročník představil soutěžní práce s tématem MUSICA s podtitulkem „Hudba uvolňuje ducha a okřídluje myšlenky“.