Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Markétě, Markytě, Perle

Adventní program v botanické zahradě v Troji

Na prosinec se chystá adventní program pro rodiny s dětmi. Botanická zahrada spojila své síly s Divadlem bratří Formanů a připravuje betlémské putování za Ježíškem.

Betlémská jurta a adventní dílny

V předvánočním čase se mohou návštěvníci botanické zahrady vydat na putování za betlémským příběhem. V zahradě bude připravena stezka s několika tematickými zastaveními, která je dovede do Betlémské jurty Divadla bratří Formanů a jejich přátel. Každé zastavení bude spojeno s vánoční symbolikou a budou pro ně využity přírodní materiály a dřevo přímo z botanické zahrady. V nomádském přístřešku pak příchozí najdou panorama s vyobrazením betlémského příběhu narození Ježíše. Expozice bude interaktivní a do instalace bude možné přidávat vlastnoručně vyrobené figurky. Doprovodí ji autorské básně Radka Malého o lidech a jejich vztahu k Vánocům. Součástí pak budou i víkendové adventní dílny, během nichž si zájemci budou moci vyrobit vánoční ozdoby z recyklovaných materiálů nebo dřevěné hračky a figurky. První adventní víkend 2. a 3. prosince bude věnován výrobě dřevěných hraček pod vedením Terezy Komárkové, která se přímo podílí na expozici Betlémské jurty. Následovat bude 9. a 10. prosince zhotovování vánočních ozdob z recyklovaných materiálů, například z kapslí od kávy. Poslední předvánoční víkend 16. a 17. prosince se opět otevře dílna s výrobou dřevěných figurek s vánoční tematikou. Nebude chybět voňavý vánoční čaj na zahřátí a občerstvení „návštěvníků - poutníků“, kteří v čase předvánočním i vánočním doputují zimní zahradou k jesličkám v betlémské jurtě. Vinotéka sv. Kláry nabídne hrnek horkého jablečného moštu nebo svařeného vína.

 

Botanická zahrada je otevřená celoročně, v období od 1. listopadu do 29. února je otevírací doba od 9 do 16 hodin, skleník Fata Morgana je v pondělí uzavřený a Vinotéka sv. Kláry má v zimě otevřeno od 10 do 16.30 hodin.

Vstupenky lze koupit v pokladnách botanické zahrady či online za zvýhodněnou cenu.

zpět na nástěnku