Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Markétě, Markytě, Perle

Do botanické zahrady v Troji přišlo jaro, připravují se prohlídky s kurátory

Do botanické zahrady v Praze už přišlo jaro a v expozicích se objevují první květy. Přijměte pozvání na jarní procházku, aktuální výstavy a kurátorská provázení, která začínají v botanické zahradě 28. března.

Již 1. března začalo meteorologické jaro a v Botanické zahradě hl. m. Prahy je to znát na každém kroku. V expozicích jsou vidět první jarní květy sněženek, krokusů, ladoněk, ale i narcisů, nízkých kosatců a rozkvetl už také drobný skalničkový tulipán Kaufmannův. Pozadu nezůstávají ani keře a stromy, kromě tradiční zlatice kvetou i japonské meruňky, višně a na Pivoňkové louce lze již zahlédnout první rozkvetlé magnolie. V oblasti expozice Stráň, kde jsou zachované zbytky původní vegetace, se objevují žluté květy křivatce českého pravého. Jedná se o kriticky ohroženou cibulovinu, která je typická pro oblast Prahy a středních Čech. Od 28. března se návštěvníci mohou opět těšit na pravidelné komentované prohlídky s kurátory botanické zahrady. Stále je možné zhlédnout výstavu výtvarných objektů NOVÁ PET TROPICANA ve skleníku Fata Morgana nebo výstavu pro všechny smysly – Za kořením a slávou, která je umístěna do výstavního sálu botanické zahrady. Součástí těchto výstav je i víkendový program v podobě workshopů a komentovaných prohlídek.

Oblíbená kurátorská provázení

Botanická zahrada Praha si pro své návštěvníky připravuje i sérii oblíbených kurátorských provázení. Startují již 28. března. Komentované prohlídky v doprovodu kurátorů botanické zahrady jsou pravidelnou součástí programu pro veřejnost. Témata jednotlivých prohlídek navazují na dané roční období nebo výstavu či akci, které v zahradě probíhají. Společně s kurátory si návštěvníci v průběhu celé sezóny projdou celým areálem botanické zahrady a seznámí se blíže s jednotlivými expozicemi a rostlinnými sbírkami. Hned při prvním kurátorském provázení, které se koná ve čtvrtek 28. března, zavede kurátorka Jarmila Skružná účastníky za jarními bylinami, které neodmyslitelně patří k Velikonocům, a poradí, kterým bylinám se raději vyhnout. Další komentované prohlídky přiblíží zájemcům palmy a cykasy či lesní trvalky a zaměří se i na skalničky, pokojové rostliny a sukulenty. Kurátorská provázení se konají vždy ve čtvrtek od 17 hodin a místo na prohlídce si není třeba rezervovat. Účast na ní je zahrnuta v ceně standardního vstupného.

zpět na nástěnku