Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Rolandovi

EUROFLEURS 2023, mistrovství Evropy mladých floristů, vyhrál francouzský zázrak Benoît Barbin

Mistrovství Evropy mladých floristů 2023, které 24. až 26. srpna pořádal FLORINT společně se Slovinskou řemeslnou komorou a Arboretem Volčji Potok, skončilo úspěšně. Titul přesvědčivě vybojoval Benoît Barbin z Francie, druhé a třetí místo obsadili soutěžící mladí floristé z Německa a Dánska.

Vítězové:

1. místo: Benoît Barbin z Francie
2. místo: Anian Friedrich z Německa
3. místo: Karoline Pedersen z Dánska

Poděkování pořadatelů patří i dalším skvělým účastníkům mistrovství Evropy mladých floristů. Všichni byli úžasně kreativní. Na soutěži EUROFLEURS 2023 se sešla spousta nadaných mladých aranžérů květin z několika zemí. Soutěžili v pěti floristických výzvách: volné aranžmá, ručně vázaná kytice, pikniková dekorace, svatební kytice, dílo s překvapením.

Společnost FLORINT podporuje květinovou řemeslnou výrobu. Mistrovství Evropy mladých floristů FLORINT má dlouholetou tradici, která trvá již několik desetiletí. Odvětví floristiky disponuje obrovskou zásobárnou uměleckých talentů. Ve společnosti FLORINT věří, že si tento potenciál zaslouží mezinárodní scénu. Protože květiny vyjadřují emoce a přinášejí lidem štěstí. A profesionální floristé tuto radost a úžas zachycují ve svých aranžérských dílech. Soutěž mezi kolegy navíc podněcuje inovace a výměnu znalostí. To je pro zdraví oboru stejně důležité. Proto Mezinárodní floristická organizace spolu se svými členy a podobně smýšlejícími partnery pořádá každé dva roky velkolepé mistrovství v květinovém umění. 

 

V příloze naleznete tiskovou zprávu a další fotografie. 

Fotografie jsou od (c) Jens Poulsen z časopisu BLOMSTER a Dánské květinářské asociace.
zpět na nástěnku