Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Alešovi

FARMÁŘSKÉ A ŘEMESLNÉ TRHY NA VÝSTAVIŠTI KROMĚŘÍŽ 30. - 31. Května 2020

Desítky prodejců rostlin, zeleniny, výpěstků, řemeslných výrobků a podobného zboží.

Farmářské a řemeslné trhy na Výstavišti Kroměříž.

 

Trhy proběhnou pouze na venkovních plochách výstaviště a nakoupíte zde výpěstky regionálních zahradníků a farmářů. K mání budou přísady, truhlíkové a balkónové květiny, řemeslné výrobky, zelenina, krmiva, okrasné keře a další farmářský a zahradní sortiment.

 

Jednoznačnou prioritou na těchto trzích je velký důraz na bezpečnostní a hygienická opatření: prodávat se bude pouze na čerstvém vzduchu, vnitřní pavilony zůstanou uzavřené, prodejní stánky budou umístěny v několikametrové vzdálenosti od sebe, do areálu se bude pouštět pouze omezený počet návštěvníků, nebudou zde žádná místa k sezení a samozřejmostí je dezinfekce k volnému použití.

 

Uvědomujeme si vážnost současné situace, jsme v kontaktu s úředními orgány a důkladně jsme zvážili, zda podobný projekt zrealizovat. Farmářské trhy určitě nejsou náhradou za výstavu Floria Jaro. Půjde o naprosto jiný typ akce. Vnímáme velkou poptávku lidí si na jaře nakoupit něco hezkého na zahrádku a máme zde stovky farmářů či zahrádkářů z celé republiky, kteří vypěstovali obrovské množství zeleniny a rostlin. Jde nám o to najít v současné situaci určitý kompromis a v bezpečné formě návštěvníkům umožnit nákup potřebného zboží. Domníváme se, že prodej na čerstvém vzduchu v našem více než dvouhektarovém areálu, kde budou jednotlivé stánky daleko od sebe a lidé se nebudou dotýkat žádných dveří či nákupních košíků, představuje bezpečnou formu k nákupu.

 

Farmářské a řemeslné trhy proběhnou na kroměřížském výstavišti o víkendu 30. a 31. května. Každý den budou trhy otevřeny od 9 do 15 hodin.

 

Současná situace je těžká pro každého z nás, a proto jsme se rozhodli, že vstup na naše farmářské trhy bude pro veřejnost zcela zdarma. Vybírat nebudeme ani žádné poplatky za parkování. Chceme co nejvíce pomoci všem farmářům, zahradníkům a řemeslníkům, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu :)

Diskuze k tématu


zpět na nástěnku