Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Alešovi

Fata Morgana rozkvétá, rozzáří ji Tropické květy

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje prodejní výstavu Tropické květy. Ta od 22. března doplní uměleckou expozici sochařky Veroniky Richterové NOVÁ PET TROPICANA.

Skleník Fata Morgana rozzáří velké množství tropických květů a rostlin, včetně orchidejí, v působivých aranžmá, která botanická zahrada připraví ve spolupráci se studenty zahradnických oborů SOŠ Jarov. Výstava je prodejní a zájemci si mohou zakoupit oblíbené pokojové, ale i netradiční rostliny a různé kultivary orchidejí, bromélií nebo masožravých rostlin. Prodej květin tentokrát bude probíhat ve výstavním sále botanické zahrady v Ornamentální zahradě. Výstava Tropické květy spolu s výstavou NOVÁ PET TROPICANA budou k vidění do 7. dubna. 

Tropické květy a fantastická džungle

Skleník Fata Morgana bude hostit hned dvě unikátní výstavy. Až do 7. dubna pokračuje zajímavé spojení uměleckého a ekologického přístupu NOVÁ PET TROPICANA, která fantastická džungle plná pestrobarevných objektů, které sochařka Veronika Richterová vytvořila z recyklovaných PET lahví. Inspirací jí byly cesty do tropických krajin, například do Kambodže, Japonska, ale i na Kanárské ostrovy nebo karibský Guadeloupe. Od 22. března pak skleník rozzáří živé tropické květy a rostliny. Návštěvníci nepřijdou o oblíbené orchideje, bromélie, áronovité rostliny, begonie a další zajímavosti z tropů. Květinová aranžmá ze zajímavých druhů rostlin nejen z vlastní botanické zahrady vytvoří pro výstavu žáci zahradnických oborů SOŠ Jarov pod vedením Elišky Kalkušové a Marie Weigrichtové. Výstava bude prodejní, a tak si zájemci mohou některé zajímavé exempláře odnést i domů. K dispozici bude pestrý sortiment exotických rostlin ze zástupců kapradin, broméliovitých, orchidejí, sukulentů, palem, masožravek i vděčných klasik pokojových rostlin, jako jsou Zamioculcas, Anthurium, Ficus, Syngonium, Monstera, Alocasia, Epipremnum nebo Spathiphyllum. Zakoupit bude možné i pěstitelské potřeby. Prodejní část výstavy bude umístěna do výstavního sálu v Ornamentální zahradě a nebudou chybět ani rady a doporučení k pěstování a péči o tropické rostliny. Výstava Tropické květy se rovněž koná do 7. dubna 2024. Skleník Fata Morgana bude mimořádně otevřený i na Velikonoční pondělí 1. dubna.

zpět na nástěnku