Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Alexeji, Alexii, Timee

Flora Olomouc – Hortikomplex 5.-8.10.2023

Hlavní expozice podzimní výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex nese název Společné kořeny. Kudy na podzimní výstavu Flora Olomouc? Řidičům je – navzdory uzavírce – k dispozici hned několik cest.

Velký vliv na dopravu v Olomouci má aktuálně uzavírka významné dopravní tepny, takzvaného vnitřního obchvatu města.

Silničáři kvůli velké opravě zavřeli ulice Pražská, Foersterova a Albertova. Lidé, kteří v rozmezí 5. a 8. října zamíří na podzimní výstavu Flora Olomouc – Hortikomplex po dálnici D35 ze směru od Litovle a Mohelnice a také po silnici od Topolan, tak budou muset najet na objízdné trasy. Všechny budou pečlivě značené. V příloze naleznete mapu s vyznačenými trasami objížděk.

Výstaviště Flora Olomouc pro návštěvníky podzimní výstavy stejně jako v minulých letech zajistilo bezplatné parkování v docházkové vzdálenosti od svého areálu. Jde o velkokapacitní parkoviště P6 u nákupní Galerie Šantovka (GPS 49.5878031N, 17.2617942E). Cest sem – i navzdory uzavírce vnitřního obchvatu – vede hned několik.

Nejdůležitější je při příjezdu po D35 sjet na západní obchvat Olomouce. A to hned na prvním kruhovém objezdu na kraji Olomouce ve směru na Ostravu a Brno.

Ze západního obchvatu je možné přes EXIT 267 zamířit k centru Olomouce po ulici Brněnská. Z ní je třeba u Hotelového domu najet ve směru na Opavu a Přerov na ulici Velkomoravská. Z ní pak už vede odbočka ke galerii Šantovka a k parkovišti P6.

Pro ty, kteří do Olomouce přijedou od obce Topolany, se vyplatí pokračovat směrem k centru Olomouce po třídě Míru a zde u restaurace Avion odbočit doprava na ulici Neředínská a dál pokračovat po ulici Okružní a Hraniční. Ta opět ústí do Brněnské ulice.

Na začátku října se koná letošní podzimní výstava Flora Olomouc – Hortikomplex. Mezinárodní výstava připomene společné kořeny České a Slovenské republiky.

Oblíbená mezinárodní výstava se uskuteční od 5. do 8. října. Letos nese podtitul Společné kořeny, připomeneme letošních 30 let od rozdělení Československa. Ovšem s důrazem na skutečnost, že toto rozdělení nijak nezpřetrhalo jedinečné spojenectví mezi Českou a Slovenskou republikou.

Působivým zhmotněním této myšlenky bude jedinečná hlavní expozice v největším pavilonu A, jenž má rozlohu 4000 m2. Výstaviště Flora Olomouc zde poskytne velkorysý prostor pro prezentaci špičkových zemědělských výpěstků od českých a moravských producentů ovoce a zeleniny. Vše doplní bohatá floristická výzdoba.

Autory letošní hlavní expozice jsou uznávaní floristé Pavlína Švecová a Zdeněk Kupilík. V pavilonu A vznikne unikátní prostor – svět plný barev, vůní a světla.

V souvislosti s podzimní výstavou Flora Olomouc – Hortikomplex pořádá Výstaviště Flora Olomouc ve spolupráci s předními českými floristy od 5. do 15. října akci Rozkvetlé památky – přehlídku jedinečných květinových aranžmá nainstalovaných v olomouckých památkách.

Týmy floristů své umění letos předvedou v trojici olomouckých kostelů, a to v barokním chrámu sv. Michala, gotickém kostele sv. Mořice a pak také v Husově sboru postaveném v neoklasicistickém slohu.

Vstupenky za nejlepší cenu jsou k dostání na webu Výstaviště Flora Olomouc www.flora-ol.cz.