Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Matoušovi

Flora Olomouc – Hortikomplex 5.-8.10.2023

Pozvání na tiskovou konferenci k letošní podzimní výstavě Flora Olomouc – Hortikomplex v úterý 26. 9. v 10 hodin v zasedací místnosti správní budovy Výstaviště Flora Olomouc. Prosím, kdo se bude chtít konference zúčastnit, napište komentář, je potřeba potvrdit účast.

Na začátku října se koná letošní podzimní výstava Flora Olomouc – Hortikomplex. Mezinárodní výstava připomene společné kořeny České a Slovenské republiky.

Oblíbená mezinárodní výstava se uskuteční od 5. do 8. října. Letos nese podtitul Společné kořeny, připomeneme letošních 30 let od rozdělení Československa. Ovšem s důrazem na skutečnost, že toto rozdělení nijak nezpřetrhalo jedinečné spojenectví mezi Českou a Slovenskou republikou.

Působivým zhmotněním této myšlenky bude jedinečná hlavní expozice v největším pavilonu A, jenž má rozlohu 4000 m2. Výstaviště Flora Olomouc zde poskytne velkorysý prostor pro prezentaci špičkových zemědělských výpěstků od českých a moravských producentů ovoce a zeleniny. Vše doplní bohatá floristická výzdoba.

Autory letošní hlavní expozice jsou uznávaní floristé Pavlína Švecová a Zdeněk Kupilík. V pavilonu A vznikne unikátní prostor – svět plný barev, vůní a světla. 

V souvislosti s podzimní výstavou Flora Olomouc – Hortikomplex pořádá Výstaviště Flora Olomouc ve spolupráci s předními českými floristy od 5. do 15. října akci Rozkvetlé památky – přehlídku jedinečných květinových aranžmá nainstalovaných v olomouckých památkách.

Týmy floristů své umění letos předvedou v trojici olomouckých kostelů, a to v barokním chrámu sv. Michala, gotickém kostele sv. Mořice a pak také v Husově sboru postaveném v neoklasicistickém slohu.

Vstupenky za nejlepší cenu jsou k dostání na webu Výstaviště Flora Olomouc www.flora-ol.cz.

 

 

Diskuze k tématu


zpět na nástěnku