Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Rolandovi

FLORALIES ve Francii od 17. do 26. května 2024 v La Chabotterie ve Vendée

Les Floralies Internationales - Francie: akce, která se opakuje každých 5 let a na které partneři z celého světa prostřednictvím uměleckých expozic zveličují rozmanitost rostlin! Událost, kterou si nelze nechat ujít.

13. ročník Floralies Internationales - France se v roce 2024, kdy se v Paříži budou poprvé po 100 letech konat olympijské hry, zaměří na téma "Květinové hry" s pěti tématy: vodní hry, dětství, duch, rostliny a úsilí.

Přinášet radost a překvapení veřejnosti: to byly od počátku cíle Floralies Internationales. V průběhu let si Floralies zachovaly neustálý prvek překvapení, obklopily se talentovanými umělci a přidaly stěžejní akce, jako je Naturya, květinový muzikál, květinové show, interaktivní digitální koridor s technologií, která v Evropě dosud nebyla k vidění, show na řece Erdre atd.

Květiny v číslech:

  • 10 dní výstav
  • 1 z předních evropských okrasných akcí
  • Více než 60 zemí zastoupených během 12 ročníků
  • 1. Floralies Internationales ve Francii a v Evropě z hlediska image a reputace
  • Na uspořádání této rozsáhlé akce je potřeba 5 let příprav
  • Stovky tisíc francouzských a mezinárodních návštěvníků, které tato prestižní akce přiláká každých 5 let
  • Více než 1 000 dobrovolníků zapojených do akce několik týdnů pro každé nové vydání
  • 200 okrasných partnerů z celé Francie a ze čtyř koutů světa, pečlivě vybraných pro každé vydání.

 

Výstava Floralies 2024 bude otevřena od 17. do 26. května 2024 od 9.30 do 21.00 hodin. 13. ročník Floralies Internationales - France 2024 se bude konat v Domaine de la Chabotterie ve Vendée (Saint-Sulpice-le-Verdon, 85260 MONTRÉVERD).

Domaine de la Chabotterie je výjimečná lokalita. Typický půvab a krása místa s přítomností Logis (reprezentativní pro region Bas-Poitevin), architektonického dědictví z 18. století, které je zapsáno na seznamu historických památek, a přírodní prostředí s uklidňující energií poskytují skutečné prostředí pro autentický zážitek, co nejblíže přírodě. Účastníci Floralies Internationales - France budou vyzváni, aby v tomto jedinečném prostředí, 48hektarovém lesoparku posetém cestičkami, loukami lemovanými živými ploty a lesíky, sady a labyrinty a divadly zeleně, projevili svou kreativitu a předvedli svůj talent.

zpět na nástěnku