Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Otovi

FLORIA DUŠIČKY 2022, 7.-9.10.2022 Výstaviště Kroměříž

Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře

FLORIA DUŠIČKY 2022

Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře.

Ojedinělá výstava nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře - FLORIA DUŠIČKY 2022!

Na výstavě Floria Dušičky nakoupíte vše potřebné pro dům i zahradu. Můžete zde pořídit smuteční věnce, okrasné cibuloviny, ovocné stromy a keře, chryzantémy či zahradní nářadí.

Český zahrádkářský svaz připraví v pavilonu B jedinečnou expozici z výpěstků ovoce a zeleniny s názvem "Zahrada ve fotografii". V rámci expozice bude fungovat i zahrádkářská poradna a návštěvníkům se budou demonstrovat i dušičkové vazby. Nechybět nebude ani dětský poznávací koutek pro všechny malé zahradníky:-)

-------------------------------------

V pavilonu A se mohou návštěvníci těšit i na unikátní expozici "Umění se rozloučit a vzpomínat". Mezi nejtěžší situace v životě patří odchod dítěte nebo mladého člověka. Vyjadřuje to i motto letošní expozice "Když slova nestačí…" Expozice představí komplexní nabídku květinové výzdoby a služeb spojených se smutečním obřadem při loučení a uctívání památky zesnulých. V České republice jde o unikátní projekt, který prezentuje nové trendy v kultuře loučení s našimi blízkými. Na expozici najdete ukázky různých hrobů - urnových i tradičních s rozmanitou výsadbou. Uvidíte, že nemusí mít jen podobu klasického obřadu, lze využít volnější atmosféry v zahradě či jiné náruči zeleně anebo na oblíbeném místě. Nebude scházet ani aktuální sezonní dušičková výzdoba včetně věnců. Květinová aranžmá připraví tým floristky Marie Bittnerové a zahradního architekta Vojtěcha Zahradníka.

Po celou dobu výstavy budou návštěvníkům k dispozici odborníci na problematiku úpravy hrobů, péče o rostliny, květinových aranžmá a doprovázení pozůstalých. Průběžně poběží v pavilonu krátká tematická informační videa.

V pavilonu A proběhnou i odborné workshopy:

- pátek 7. října proběhne od 13 hodin workshop Netradiční rozloučení, oslava života pro pohřební služby, květináře a zájemce ze široké veřejnosti.

- v sobotu 8. října proběhne od 10 do 11 hodin květinová přehlídka floristy Milana Dopity. Zhotovené práce zůstanou součástí expozice.

- v sobotu od 13 do 14 hodin proběhne mimořádně i přednáška na zcela odlišné téma, a to přednáška o houbách s ukázkami a projekcí: "Houby v pěstebních substrátech původní i zavlečené, jedlé i jedovaté". Přednášejícím bude RNDr. Mgr. Jan Wipler

-------------------------------------

Po celou dobu výstavy bude pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program. V sobotu zahraje v hale B od 10 do 14 hod. cimbálová muzika Bystřica a v neděli opět od 10 do 14 hodin cimbálová muzika Paléska. K poslechu si návštěvníci mohou vychutnat kalíšek burčáku či kvalitního vína. K zakousnutí budou připraveny dobroty z Matějova Pekařství.

Pro malé zahradníky bude otevřen i náš unikátní zábavní park Dětský svět Kroměříž s desítkami vnitřních i venkovních atrakcí pro malé i velké. Dospělí návštěvníci výstavy mají navíc vstup do Dětského světu zdarma! Více informací na www.detskysvetkromeriz.cz.

Hromadné zájezdy: Pro zájezdy (nad 20 osob) ohlášené předem je připraveno jednotné zlevněné vstupné 80,- Kč/osoba . Zájezdy, prosím, hlaste do 22. 9. 2022 na email opravilova@vystavistekromeriz.cz. Poté obdržíte fakturu, po jejímž zaplacení Vám budou odeslány vstupenky.