Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Rolandovi

JE TO JEN SOUTĚŽ! 52. ročník Mistrovství floristů České republiky - Děčínská kotva

Největší česká soutěž ve floristice opět otvírá své brány. Venku je téma, jednotlivé disciplíny i detailní propozice. Kdo jednou zkusil soutěžní atmosféru, již pilně studuje materiály a ten kdo má dost kuráže a dovedností by měl začít.

Soutěž Děčínská kotva je nejstarší floristickou soutěží u nás. V devadesátých letech se z ní stala nejvyšší soutěž u nás – Mistrovství floristů České republiky. Co to ale vlastně doopravdy je?

Každá floristická soutěž je především společenskou událostí. Nejde o to si hned odvézt tituly a diplomy. Nejcennější, co si odveze každý účastník, je zkušenost. Kde jinde se setkáte s tolika stejně směrovanými lidmi? Kde jinde uvidíte nové a skvěle promyšlené nápady a techniky? Kde jinde potkáte tolik nových přátel, kteří vaše řemeslo umí řešit hodiny a hodiny a stále nejste na konci debaty?

I pro mne v minulosti byla má účast startem do světa, který jsem do té doby neznala. S notnou dávkou spíše drzosti, než čehokoliv jiného, jsem se v roce 2010 přihlásila a nakonec si odvezla za odvedenou práci celkový bronz mezi profíky. O to ale nešlo. Potkala jsem nemalé množství inspirace a nových přátel, se kterými si do dnes vyměňuji nabyté zkušenosti na poli praxe.

Letošní ročník je věnován významným dámám českého nebe, které nejsou mezi námi, ale zanechaly za sebou nesmazatelnou a inspirativní stopu.

Každý z nás se někdy setkal s legendami o brožích Madeleine Albright a jejích diplomatických jednání na světové úrovni, kde právě její brože předznamenávaly, jak se svým protějškem Madeleine naloží.

Emu Destinnovou většina zná z dvoutisícové bankovky, ale snad většina ví, jakou světovou operní ikonou svého času byla.

Meda Mládková nás opustila teprve nedávno, ale její činnost v oblasti umění se nadala přehlédnout.

„Naše Bohunka“ je název pro disciplínu Překvapení a představovat Bohunku Joštovou v této branži je asi zbytečné. Zná jí snad každý.

Těšíme se na letošní setkání při příležitosti této události. Hvězdnou atmosféru podtrhne nejen skvěle obsazená hodnotící komise, ale i seminář fenomenálního floristy Michala Hauta. Bude to opět skvělá jízda.

Přijeďte a přesvědčte se sami!

Děčínská kotva není nedobytná pevnost. Na tuhle soutěž může každý z nás.

zpět na nástěnku