Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Rolandovi

Letní cibuloviny a hlíznaté rostliny

UKAŽTE SE V PRAVÉM SVĚTLE POMOCÍ LETNÍCH CIBULOVIN A HLÍZNATÝCH ROSTLIN

Letos je jedním ze tří hlavních zahradních trendů „Nová fáze“ (spolu s trendy „Lidský dotek“ a „Vyvážený biotop“). Tento trend poukazuje na to, že v rychle se měnícím světě chceme být slyšet a vidět.
 

Ideál

Naše osobní názory jsou čím dál důležitější. Protestujeme, protože chceme, aby nás ostatní vyslyšeli a uznali náš názor. To vede ke vzniku skupin, díky kterým mají ostatní prostor k vyjádření silných názorů. Tento trend se může projevit i na zahradě. Důraz je kladen na všechny produkty na zahradě, protože všechny představují určitý ideál. Pomocí letních cibulovin dáváme najevo svou identitu a ukazujeme, co považujeme za důležité.
 

Rozmarný dojem

Zahrada potřebuje nový rozměr. Je na čase se rozloučit se starým známým stylem. Díky překvapivým výškovým rozdílům vytvořeným schody a vyvýšeninami je zahrada nyní hravá a zábavná a každý úhel pohledu je naprosto jedinečný. Ke zvýraznění hravých dimenzí tohoto trendu použijte letní cibuloviny a hlíznaté rostliny. Výsledkem je zahrada zajímavá pro oko se spoustou koutů, které čekají na své objevení.
 

Jednobarevné plochy

V trendu „Nový střed jeviště“ nepořádek nehrozí, protože záhony jsou ohraničeny geometricky tvarovanými nádobami, záhony a květináči. Letní cibuloviny a hlíznaté rostliny tuto myšlenku dále podtrhují. Pomocí jiřin, mečíků (Gladiolus) a lilií (Lilium) vytvořte působivé jednobarevné barevné boxy. Kombinace odvážných barev a pastelových odstínů vytváří barevný, kontrastní a hravý celkový výsledek. Pastelové odstíny dodávají výslednému dojmu přátelský nádech.

Další informace o letních cibulovinách jsou dostupné na webu www.kvetinovecibulky.info

zpět na nástěnku