Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Markétě, Markytě, Perle

Obrazy světových malířů v květinovém ztvárnění na výstavě Floria Léto

Na Výstavišti Kroměříž proběhne od 12. do 14. srpna již 46. ročník celostátní prodejní výstavy nejen pro všechny zahrádkáře – Floria Léto 2022

 

Obrazy světových malířů v květinovém ztvárnění na výstavě Floria Léto

Na Výstavišti Kroměříž proběhne od 12. do 14. srpna již 46. ročník celostátní prodejní výstavy nejen pro všechny zahrádkáře – Floria Léto 2022. Návštěvníci si během celé výstavy mohou pořídit nejrůznější potřeby pro dům i zahradu od stovek českých i zahraničních prodejců. Součástí výstavy je tradičně velkolepá květinová expozice, tentokrát nesoucí název Květinový svět v obrazech.

„Pavilon A se promění v květinový svět, kde bude připravena expozice tvořená z desítek tisíc květin. Tým aranžérů pod vedením floristky Kláry Franc Vavříkové a zahradního architekta Vojtěcha Zahradníka vytvoří sedm florálních obrazů z květin vrcholného léta. Tisíce mečíků, lilií, jiřin a slunečnic dotvoří známé obrazy s květinovou tématikou od světoznámých malířů jako Vincent van Gogh, Claude Monet, Gustav Klimt a další,“ vysvětluje ředitel výstaviště Ondřej Kuropata.

Kromě květinového aranžmá se mohou návštěvníci těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici sukulentů a balkonových rostlin, či výstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva. Nejen mužskou část návštěvníků zaujme výstava moderní i historické zemědělské techniky a pro malé zahradníky bude otevřen unikátní Dětský svět, který nabízí desítky venkovních i vnitřních zábavních atrakcí.

Po celou dobu výstavy je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný a hudební program. Vystoupí Jožka Šmukař s cimbálovou muzikou, Veselá trojka nebo dechová hudba Bludověnka. Otevřeny budou obě výstavištní restaurace i mnoho občerstvovacích stánků. Komfort návštěvníkům zajistí i parkovací plocha pro více než dva tisíce automobilů.

Bližší informace naleznete na webových stránkách www.vystavistekromeriz.cz

 

Doprovodný hudební program:

Pátek 12. srpna          Dechová hudba Bludověnka / 11.00 až 14.00

Sobota 13. srpna       Jožka Šmukař s cimbálovou muzikou / 11:00 až 14:00                  

Neděle 14. srpna       Veselá trojka / 13:00 až 14:00

 

Výstava Floria LÉTO 2022

Kdy: 12. až 14. srpna 2022, otevírací doba každý den od 9:00 do 17:00

Kde: Výstaviště Kroměříž (K Výstavišti 4069/8, 767 01 Kroměříž) 

Ceny vstupného: základní vstupné 100 Kč/osoba, rodinné a další zvýhodněné vstupné včetně kompletního ceníku naleznete na www.vystavistekromeriz.cz

 

Výstaviště Kroměříž navštíví každý rok přes 250 tisíc návštěvníků. Bezbariérový areál o velikosti čtyř hektarů obsahuje dva výstavní pavilony, jeden hektar zastřešených pavilonů, šest jedinečných tematických zahrad a unikátní Dětský a sportovní svět. Na výstavišti probíhají během celého roku koncerty, výstavy, veletrhy, svatby a jiné kulturní akce. Základní linii výstav tvoří zahradnické výstavy Floria Jaro, Floria Léto, Floria Podzim Bonsai a Floria Dušičky, které mají tradici již více než 45 let.

 

zpět na nástěnku