Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Ferdinandovi

Osobnosti světové bonsajistiky v Lysé nad Labem

XXV. Národní výstava bonsají a suiseki České bonsajové asociace ve dnech 21.- 24.4. 2022

Osobnosti světové bonsajistiky v Lysé nad Labem

Mám milou povinnost upozornit na nejčerstvější změny v doprovodném programu XXV. Národní výstavy bonsají a suiseki České bonsajové asociace, která se koná na Výstavišti Lysá nad Labem ve dnech 21.- 24.4. 2022.

Před několika dny potvrdili svou účast a účinkování v programu dva přední významní propagátoři a tvůrci bonsají z Koreje. Oba budou v rozdílných pozicích účinkovat v bohatém doprovodném programu XXV. Národní výstavy bonsají a suiseki ČBA.

Prvním je pan Sae Won Kim , celosvětově proslulý mecenáš, organizátor, sběratel a znalec bonsají. Pan Sae Won Kim se v rámci programu v sobotu a v neděli ujme komentované prohlídky vystavených exponátů. Bude také hodnotitelem kvality exponátů pro určení ČBA Stromu roku 2022. 

Druhou veličinou je pan Kim Seok-Ju, který patří mezi světovou elitu tvůrců bonsají. Pane Kim Seok-Ju předvede své umění při demonstraci tvarování letitých stromů, konkrétně horského jalovce a horské borovice. Jeho vystoupení v sobotu a v neděli bude patřit k vrcholu všeho, co program výstavy nabídne.

V sobotním programu se na podiu se svou show tvarování představí také pan Václav Novák – evropsky uznávaný tvůrce, polskou scénu bude reprezentovat pan Piotr Czerniakovski a za nastupující generaci českých bonsajových tvůrců uvidíme pana Libora Slatinku.

Na výstavě přivítáme také světově známého a uznávaného fotografa přírody a přítele bonsají pana Willyho Evenopoela z Belgie, který celou výstavu zdokumentuje a vytvoří katalog exponátů.

V rámci výstavy uvidíme mimo jiné také samostatnou kompozici 9 exponátů velkých bonsají pana Václava Nováka , která je věnována jeho životnímu jubileu. Vystavovat budou také pěstitelé z Koree, Polska, Slovenska a Německa.  Další informace naleznete na www.cba-bonsai.cz

Ing . Ivan Macháček

Prezident České bonsajové asociace

zpět na nástěnku