Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Rolandovi

Otevření Sbírkových skleníků ve Smetanových sadech na výstavišti Flora Olomouc

Do tropů za jediný den. Olomoucké Sbírkové skleníky otevírají, uvnitř dozrává voňavá úroda citrusů. Zářivé barvy i osvěžující exotické vůně čekají na návštěvníky Sbírkových skleníků, které se 3. února otevírají po zimní přestávce.

Díky péči zahradníků z Výstaviště Flora Olomouc se lidé mohou mimo jiné pokochat bohatou úrodou známých i méně známých citrusů, květy palem a dalších tropických rostlin či obřími kaktusy, jež jsou unikátní v rámci celé Evropy. Velkým zážitkem je nyní návštěva subtropického skleníku, a to díky zdejším citrusům. Jsou v plné síle, celý skleník je plný jejich svěží vůně. Za návštěvu stojí i největší z olomouckých skleníků – Palmový skleník, kde nejvyšší palmy měří bezmála deset metrů. Některé z nich nyní kvetou. K vidění je zde také několik metrů vysoký banánovník. Při návštěvě olomouckých Sbírkových skleníků by lidé neměli vynechat ani atraktivní Kaktusový skleník, kde mimo jiné objeví jedny i z největších kulovitých kaktusů v Evropě.

Skleníky v olomouckých Smetanových sadech budou v únoru otevřené vždy o víkendu, v sobotu i v neděli od 9 do 16 hodin. Od března se pak otevírací doba rozšíří na více dní a posléze i prodlouží.

Sbírkové skleníky jsou dnes již neodmyslitelnou součástí Smetanových sadů. Největším a nejstarším je palmový skleník, který nabízí pohled na mnohé letité exempláře exotických rostlin dosahují vskutku impozantní velikosti. Na palmový skleník navazuje skleník kaktusový. Jeho návštěva poskytuje po celý rok nevšední zážitek nejen pro milovníky kaktusů a sukulentů. Třetím skleníkem na návštěvnické trase je skleník tropický. Hned u vchodu přivítá každého příchozího v tropickém vlhkém vzduchu závan vůní květů lián. V posledním ze čtyř veřejnosti přístupných skleníků - subtropickém skleníku - najdeme především kolekci užitkových rostlin subtropických oblastí napříč celým světem.

Otevírací doba 

leden - zavřeno

únor

so – ne 9:00 – 16:00

březen 

út - ne 9:00 - 16:00

duben říjen 

út – ne 9:00 – 18:00.

listopad / prosinec

so – ne 9:00 - 16:00 
otevřeno do 17. 12. 2024

Otevřeno i ve státní svátek 17.11.

Více informací na webu

zpět na nástěnku