Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Alešovi

Pestré Velikonoce v botanické zahradě v Praze

Velikonoce jsou tady a Botanická zahrada nabízí bohatý program. Venkovní expozice září jarními květy a kvete i řada dřevin. Skleník Fata Morgana nabízí hned dvě výstavy. Na Zelený čtvrtek se můžete vypravit na první, velikonočně laděné kurátorské provázení - za jarními bylinkami.

Až do 7. dubna jsou zde umístěny umělecké objekty sochařky Veroniky Richterové vytvořené z recyklovaných PET lahví v rámci výstavy Nová PET Tropicana. Tu doplňuje výstava Tropické květy s živými exotickými rostlinami, na níž si zájemci mohou zakoupit oblíbené pokojové, ale i netradiční rostliny a různé kultivary orchidejí, bromélií nebo masožravých rostlin. Prodej květin se koná ve výstavním sále botanické zahrady. Skleník Fata Morgana bude v pondělí 1. dubna, tedy na Velikonoční pondělí, mimořádně otevřený.

Na Zelený čtvrtek 28. března se zájemci mohou vypravit na první, velikonočně laděné kurátorské provázení – za jarními bylinkami. Tématem jsou jarní rostliny a bylinky. Kurátorka Jarmila Skružná návštěvníkům ukáže jarní byliny plné minerálů a vitamínů, ale i zrádně šťavnaté rostliny, které bychom do velikonoční nádivky určitě dávat neměli. Kurátorská provázení se konají od 17 hodin a místo na prohlídce si není třeba rezervovat. Sraz na provázení 28. března je u hlavního vstupu u Sídliště Bohnice. Účast je zahrnuta v ceně standardního vstupného. Další plánované komentované prohlídky přiblíží zájemcům palmy a cykasy či lesní trvalky a zaměří se i na skalničky, pokojové rostliny a sukulenty.

Více informací - https://www.botanicka.cz/clanky/akce/kuratorske-provazeni-2

zpět na nástěnku