Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Ferdinandovi

Pozvánka na 53. ročník soutěže Mistrovství floristů České republiky - Děčínská kotva

Velký květinový festival je na spadnutí! Přijďte se připojit 15.-16. května 2024 k 53. ročníku soutěže Mistrovství floristů České republiky - Děčínská kotva! Tato nejprestižnější událost v oboru spojuje tradici, inovaci a eleganci, a přiláká ty nejlepší floristy z celé země. 

Tuto nejstarší a nejvýznamnější soutěž tradičně podporuje statutární město Děčín a Ústecký kraj. Děčínská škola ji pořádá společně se Svazem květinářů a floristů ČR, díky kterému mají vítězové možnost postoupit do mezinárodních soutěží jako je Eurofleurs nebo Europa Cup. Dalším významným partnerem je Český zahrádkářský svaz. Letošní ročník představí soutěžní práce s tématem MUSICA s podtitulkem „Hudba uvolňuje ducha a okřídluje myšlenky“.

Soutěž se vyhlašuje v kategorii senior, junior a žák. Ani letos nechybí oblíbená kategorie hobby, která probíhá online a je určena všem příznivcům floristiky. Všechna témata se týkají společného jmenovatele celého letošního mistrovství, tedy hudby.  Soutěžní úkol pro účastníky hobby soutěže je vázaná kytice inspirovaná symfonickou básní z cyklu Má vlast od Bedřicha Smetany. Veřejné hlasování formou lajků bude probíhat do 4. 5. 2024 na FB stránce Děčínské kotvy. Slavnostní vyhlášení i této online kategorie bude probíhat v rámci galavečera na Zámku Děčín.

Letošní novinkou je přítomnost laické veřejnosti v průběhu soutěže.  To znamená, že kdokoliv si může přijít podívat, jak vypadá opravdové soutěžní klání, samozřejmě ve vyhrazeném prostoru, aby nebyla narušena práce soutěžících a poroty.

Druhý soutěžní den, 16. května ve14:00 hodin je připraveno floristické vystoupení přední české floristky Hany Kindelmannové Šebestové.

Celé mistrovství vyvrcholí slavnostním galavečerem, na kterém proběhne vyhlášení výsledků včetně předání cen, a které bude také místem setkání všech soutěžících, organizátorů, podporovatelů a příznivců květin. Program bude zpestřen hudebním a tanečním vystoupením.

Soutěž finančně podporuje Ústecký kraj, statutární město Děčín, Ministerstvo zemědělství ČR a řada dalších partnerů, bez nichž by nebylo možné soutěž pořádat. Odborným mediálním partnerem soutěže je vydavatelství Profi Press s jeho časopisy Floristika a Profi Floristika. Hlavním květinovým partnerem mistrovství je společnost Klia cz.

Po skončení soutěže následuje výstava, kde si veřejnost může prohlédnout nejúžasnější květinové kompozice až do neděle 19. května 2024. 

Přijďte si užít tento jedinečný květinový zážitek!

Datum: 15.-16. května 2024
Místo: Zámek Děčín

 

zpět na nástěnku