Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Dorotě

Rozkvetlé památky obohatila série komentovaných prohlídek

Konají se i o víkendu

V Olomouci 20. října 2021

 

Rozkvetlé památky obohatila série komentovaných prohlídek, konají se i o víkendu

Novinkou, která si již našla řadu příznivců, obohatilo tento rok Výstaviště Flora Olomouc oblíbený projekt Rozkvetlé památky. Uznávaní čeští floristé v jeho rámci již tradičně vyzdobili vybrané olomoucké chrámy, hojně obdivované květinové aranže ovšem letos poprvé doplnila série komentovaných prohlídek s jejich tvůrci. Další komentované prohlídky se konají tento víkend, samotné aranže jsou k vidění do 29. října.

Setkat se s floristy pod klenbou květinami vyzdobeného kostela tak lidé mohou jednak v sobotu 23. října ve 14:30 v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie (ulice Slovenská - Dominikáni) a také v neděli 24. října v 15 hodin v chrámu Husův sbor (ulice U Husova sboru).

„Těší mě, že naše oblíbená a tradiční akce Rozkvetlé památky dostala díky komentovaným prohlídkám další rozměr a určitou nadstavbu. Výstaviště Flora Olomouc tak naplňuje svoji roli coby vzdělávací instituce, návštěvníci mohou získat hlubší vhled do tajů jedinečného floristického umění. Část komentovaných prohlídek již proběhla a skutečně velký zájem veřejnosti nás příjemně překvapil,“ uvedla Eva Fuglíčková, předsedkyně představenstva Výstaviště Flora Olomouc.    

Samotné květinové aranže se v olomouckých kostelech objevily 14. října v souvislosti s letošní podzimní etapou výstavy Flora Olomouc Hortikomplex. K vidění jsou zdarma do pátku 29. října v této čtveřici sakrálních památek: Husův sbor (ulice U Husova sboru), sv. Mořice (ulice 8. května), Neposkvrněného početí Panny Marie (ulice Slovenská - Dominikáni) a Panny Marie Sněžné (ulice Denisova).

Letošní ročník projektu Rozkvetlé památky pak kromě komentovaných prohlídek přinesl také další novinku v podobě netradiční módní přehlídky svatební šatů, která se v pátek 15. října uskutečnila v chrámu Husův sbor.

Výstavy v oranžerii a na bosketu pokračují

K vidění jsou navíc stále dvě výstavy, které byly součástí nedávno skončené podzimní etapy výstavy Flora Olomouc Hortikomplex.

V oranžerii ve Smetanových sadech jde o výstavu Nadace Partnerství Strom roku - Stromy s nejsilnějším příběhem 2019 – 2021. Oranžerie tak bude zdarma otevřená tuto sobotu 23. října a také v neděli 24. října od 14 do 16 hodin. Další možnost navštívit tuto výstavu pak zájemci mají od čtvrtku 28. října do neděle 31. října opět od 14 do 16 hodin. 

Venku u oranžerie pak v části parku zvané platanový bosket dál stojí výstava České zahradní umění renesance a baroka v kontextu evropského vývoje (1550-1720). Návštěvníci Smetanových sadů si ji mohou prohlédnout do konce října.

 

Další akcí je Svět kostek – mezinárodní výstava LEGO® modelů v pavilonu A

Již nyní Výstaviště Flora Olomouc připravuje další akci. Tentokrát jde o mezinárodní výstavu LEGO® modelů Svět kostek. Uskuteční se v pavilonu A 27. a 28. listopadu.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout stovky unikátních staveb složených z milionů kostek této celosvětově známé stavebnice. Jejími autory budou čeští i zahraniční stavitelé. Těšit se mohou na pohyblivé, statické i svítící modely. Připraven bude také bohatý doprovodný program či výstavní slevy na sety stavebnice LEGO®.

zpět na nástěnku