Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Ferdinandovi

Trojská botanická zahrada se opět otevře veřejnosti

Od pondělí 12. dubna bude možné navštívit venkovní expozice botanické zahrady

TISKOVÁ ZPRÁVA

9. dubna 2021

Trojská botanická zahrada se opět otevře veřejnosti

Od pondělí 12. dubna bude možné navštívit venkovní expozice botanické zahrady

Na základě rozhodnutí vlády České republiky se od 12. dubna 2021 Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost. A ta se má na co těšit. Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj. Při procházce venkovními expozicemi se návštěvníci mohou zastavit u okénka bistra nebo zakoupit místní víno z vinice sv. Kláry. Tropický skleník Fata Morgana zatím zůstává v rámci protiepidemických opatření uzavřený.

Areál Botanické zahrady hl. m. Prahy byl na základě nařízení vlády České republiky uzavřený od 18. prosince 2020. „Nynější vládní rozhodnutí vítáme a těší nás, že se do areálu naší zahrady opět vrací návštěvníci. Obzvlášť na jaře, kdy zahrada rozkvétá do krásy a čeká nás to nejkrásnější období, by bylo smutné, kdyby o to naši fanoušci byli ochuzeni. Množství návštěvníků venkovních expozic zahrady budeme monitorovat a v případě potřeby regulovat, abychom vyhověli požadavkům současných nařízení. Pro vstup do venkovních expozic bude možné využít pouze hlavní vchody, samoobslužné brány budou prozatím mimo provoz. Všechny skleníky, včetně Fata Morgany, bohužel zatím zůstanou uzavřené“ uvedl Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Zahrada v plné jarní kráse

Díky rozvolňování protiepidemických opatření, o kterém rozhodla vláda České republiky s platností od 12. dubna, si zájemci užijí procházku rozlehlým areálem plným vzácných rostlin z celého světa. Jarní květy je budou vítat všude. V Ornamentální zahradě kvetou jarní cibuloviny a další jarní byliny, Japonskou zahradu krášlí rozkvétající magnolie a slivoně, na květ se připravují i rododenrony a sakury. V tomto prostředí překvapí také několik vystavených bonsají. V Horní zahradě v expozici stínomilných rostlin zase návštěvníky potěší kvetoucí hajničky a cibuloviny a u Pivoňové louky také kvetoucí magnolie.

Botanická otevřená až do 19 hodin

Do zahrady lze vstupovat pouze hlavními vchody, které budou od pondělí 12. dubna otevřené denně od 9.00 do 19.00 hodin. Samoobslužné turnikety budou mimo provoz. Pro návštěvníky se otevře výdejní okénko rostlinného bistra Botanická na talíři a od 17. dubna také okénko vinotéky na vinici sv. Kláry. Vstupenky je možné zakoupit přímo v pokladnách, s ohlednem na komfort návštěvníků však botanická zahrada doporučuje zakoupit vstupenky on-line prostřednictvím webových stránek www.botanicka.cz. On-line prodej vstupenek bude otevřen od půlnoci 11. dubna. Provoz botanické zahrady se bude řídit aktuálně platnými pravidly.

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook a Instagram).

Novinky a další informace najdete také na www.botanicka.cz

zpět na nástěnku