Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Alexeji, Alexii, Timee

Ukončení veletrhu Zahrada Čech 13.9.2023

Podzimní veletrh Zahrada Čech je u konce. Na letošní 47. ročník dorazilo 57 tisíc návštěvníků. Celková návštěvnost se oproti minulému roku zvedla hned o několik tisíc. Výstava probíhala opět v šesti dnech, a to od 8. do 13. září každý den od 9 do 17 hodin.

První den veletrhu tradičně odstartovalo slavnostní zahájení. Uskutečnilo se vyhlášení soutěže o značky Regionální potravina Ústeckého kraje 2023 a Potravinářský výrobek Ústeckého kraje - kraje Přemysla Oráče, dále vyhlášení soutěže Ústeckého kraje Senior Art. V soutěži Stavba dvacetiletí s Okresní hospodářskou komorou a Ústeckým krajem zabodoval gotický Hrad Litoměřice, který se umístil na 2. místě.

Druhý den patřil časopisu Receptář.

Nedělní program měl pod svými křídly časopis Zahrádkář. Došlo k vyhlášení soutěže „Křišťálové jablko“, největší cuketa a další. Uskutečnila se panelová diskuze s europoslanci a zástupci zemědělské sféry, kteří debatovali o budoucnosti českého ovoce a zeleniny.

V pondělí se v rámci dne s Rodinným stříbrem soutěžilo o titul Zelí roku 2023.

48. ročník se uskuteční 13. až 18. září 2024

Původní:

PŘÍPRAVY NA PODZIMNÍ VELETRH ZAHRADA ČECH VRCHOLÍ
PŘEDPRODEJ ZVÝHODNĚNÉHO VSTUPNÉHO BYL ZAHÁJEN
Přijďte se inspirovat na podzimní veletrh Zahrada Čech. 47. ročník výstavy, který  proběhne od 8. do 13. září 2023. Výstava je věnována všem zahrádkářům, chalupářům,kutilům, zahradníkům a milovníkům přírody.

Připravte se na bohatý kulturní program s vystoupením skupiny O5 a RADEČEK nebo legendární Ilony Csákové. Pobavíte se s Vladimírem Hronem a Yvettou Blanarovičovou. Areál výstaviště bude přístupný denně od 9 do 17 hodin. Kyvadlová doprava je zajištěna zdarma.

Vstupenky na veletrh jsou v prodeji již od 1. července. Za zvýhodněnou cenu je lze zakoupit až do 7. září, poté už jen na místě.

„Každoroční expozice Zahrady Čech, která se tvoří v hlavním pavilonu A, se letos ponese v duchu „Cestou necestou“. Všechny expozice budou ztvárněny do prvků, které mohou návštěvníky přepravit po celém světe. O jaké dopravní prostředky se jedná a co vše návštěvníci uvidí, zatím neprozradíme,“ sdělila ředitelka MKZ Litoměřice Michaela Mokrá.
Návštěvníci se mohou těšit na zahradnický sortiment, jako je výsadba, stromky, keře, cibuloviny, trvalky, pokojové a venkovní rostliny, zahradní nářadí, novinky v zahradnictví apod. Své si zde naleznou nejen zahrádkáři, ale také chalupáři či kutilové.

Slavnostní zahájení veletrhu proběhne v pátek 8. září. Program prvního dne zahrnuje vyhlášení soutěže o značky Regionální potravina Ústeckého kraje 2023 a Potravinářský výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče.

Návštěvníci se také mohou těšit na talk show s Yvettou Blanarovičovou, vyhlášení soutěže Senior Art Ústeckého kraje a soutěže Stavba dvacetiletí s Okresní hospodářskou komorou a Ústeckým krajem. Vystoupí oblíbená zpěvačka Marcela Holanová a kapela Voice. Sobotní den bude věnován časopisu Receptář. Čeká nás finále soutěže o Nejlepší recept ze Zahrady Čech, hudební vystoupení zpěvačky Světlany Nálepkové nebo kapely 4TETy. Chybět nebude ani tradiční dechovka Vinšovanka. V neděli se můžete těšit na časopis Zahrádkář. Celým dnem provede výborný zpěvák a moderátor Vladimír Hron. Vystoupí kapela Dixiband. Pondělní program patří Rodinnému stříbru. V tento den Zelinářská unie Čech a Moravy vyhlásí Zelí roku 2023. Úterní program bude v režii Hitrádia FM. Program zakončí hudební skupina O5 a RADEČEK. Poslední den veletrhu je věnován Českému rozhlasu. Těšit se můžete na hudební vystoupení legendární zpěvačky Ilony Csakové, kapely No Name.Lt a na spousty soutěží.
Jako každoročně, tak i v letošním roce bude zajištěna kyvadlová doprava zdarma tam a zpět z Mírového náměstí, autobusového a horního nádraží.
Pro více informací o programu a nákupu vstupenek navštivte webové stránky
MKZ Litoměřice - https://www.mkz-ltm.cz/zahradacech/program/zahrada-cech 5374.html?rez=56.