Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Markétě, Markytě, Perle

V botanické zahradě v Troji se o víkendu otevře vinotéka

**

TISKOVÁ ZPRÁVA

15. dubna 2021

 

V botanické zahradě v Troji se o víkendu otevře vinotéka

Návštěvníci se mohou těšit na nabídku jarních vín

Botanická zahrada hl. m. Prahy otevřela své brány návštěvníkům v pondělí 12. dubna a už tento víkend, v sobotu 17. dubna se otevře výdejní okénko vinotéky přímo na vinici
sv. Kláry. Kromě malého občerstvení si zájemci mohou zakoupit víno, které je produktem místního vinohradu. K dispozici je celá nabídka vín bílých, červených a pro sezónu jara typických růžových, konkrétně Rulandské modré rosé 2019
a Modrý Portugal rosé 2019. Vinotéka je o víkendu otevřená od 11 do 20 hodin a
ve všední dny od 13 do 19 hodin. Nově mohou zájemci využít nákup e-vstupenek
na webu
www.botanicka.cz.

Už od pondělí k nám opět proudí návštěvníci, zatím je počítáme na stovky, ale očekáváme, že o víkendu bude zájem podstatně větší. I proto jsme se rozhodli otevřít naší vinotéku a nabídnout občerstvení přímo na vinici. Současně je možné zakoupit zde vína naší produkce. Protože se blíží květen, doporučuji májová růžová vína. Vína prodáváme po celých lahvích a konzumace občerstvení se řídí aktuálně platnými nařízeními,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Růžová vína patří k jaru a máji stejně jako jarní květy, kterých je pražská botanická zahrada plná. Z nabídky vinice sv. Kláry si zákazníci mohou vybrat Rulandské modré rosé 2019 nebo Modrý Portugal rosé 2019. Rulandské modré je svěží rosé s tóny čerstvých třešní a červeného grepu, které se hodí k jarním pokrmům i k první letošní grilovačce. Chutná skvěle k pečenému jehněčímu hřbetu s mladým špenátem, nebo ke grilovanému pstruhovi s bylinkovým máslem. Modrý Portugal je lehké rosé, které v sobě nese tóny malin a lesních jahod se smetanou. Příjemné nenáročné pití, které vás neporazí ani za horkého počasí. Přibalte si lahev do piknikového koše a ochutnejte ho s čerstvým sýrem a jahodami, nebo ke sladkému dezertu.

Jelikož se očekává, že i o víkendu bude chladněji, návštěvníci se mohou při procházce botanickou ještě stále zahřát horkým moštem, svařákem nebo výbornou kávou. Do zahrady lze vstupovat pouze hlavními vstupy, tedy v ulicích Nádvorní, K Pazderkám a u autobusové zastávky Kovárna v ul. Trojská,  které jsou otevřené denně od 9.00 do 19.00 hodin. Vstupenky je možné zakoupit přímo v pokladnách a nově také on-line prostřednictvím webových stránek www.botanicka.cz. Provoz botanické zahrady se řídí aktuálně platnými opatřeními.

 

 

 

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook, Instagram a YouTube).

Novinky a další informace najdete také na
www.botanicka.cz

 

zpět na nástěnku