Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Markétě, Markytě, Perle

V trojské botanické zahradě se v říjnu uskuteční tradiční výstava dýní

Výstava dýní a dýňových aranžmá se koná od 14. do 30. října

V trojské botanické zahradě se v říjnu uskuteční tradiční výstava dýní, tentokrát bude inspirována kulturou Keltů

Výstava dýní a dýňových aranžmá se koná od 14. do 30. října. K vidění bude opět i gigantická dýně.

Botanická zahrada hl. m. Prahy opět připravuje přehlídku dýňových aranžmá, tentokrát inspirovanou Kelty a jejich kulturou. Na velké i malé návštěvníky čeká svět roztodivných dýňových uspořádání a plody různých tvarů, barev i velikostí. Na výstavě, která se koná od 14. do 30. října, se představí i gigantická dýně, kterou opět přislíbil pěstitel Jan Staněk z Horních Bludovic. Její velikost zatím zůstává tajemstvím. Další pěstitelé se mohou přihlásit do soutěže o největší dýni. Tajemné dýňové dekorace připraví studenti České zahradnické akademie Mělník. Součástí výstavy bude doprovodný program.
O víkendu 15. a 16. října se uskuteční Podzimní dílničky a víkend 22. a 23. října bude patřit Dýňovým hrátkám, při nichž se zabaví celá rodina. Celá akce vyvrcholí 30. října oslavami Halloweenu a lampionovým průvodem po setmění. 

Trojská botanická zahrada připravuje pro své návštěvníky další oblíbenou akci. Výstava dýní a dýňových aranžmá se uskuteční již po patnácté a zájemcům nabídne pestrou škálů plodů tykví a prostřednictvím dýňových dekorací přiblíží různá známá i méně známá zákoutí zahrady. „Výstava dýní je již tradičně vrcholem našeho podzimního programu. Návštěvníci se mohou opět těšit na zábavný víkend plný dýní, dýňového tvoření a také na oblíbený halloweenský lampionový průvod a opékání špekáčků. Letos jsme se tematicky vrátili k původu Halloweenu, ale nezapomeneme poukázat i na pohanské zvyky tohoto období. Opět se těšíme na rekordní výpěstky od Jana Staňka i dalších pěstitelů, kteří se mohou zapojit do naší soutěže,říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

 

Zahrada plná dýní

Podzim sice s sebou přináší ranní mlhy a pošmourné počasí, může být ale i krásný a barevný.  Venkovní expozice Botanické zahrady hl. m. Prahy, konkrétně areál Horní zahrady, který se rozprostírá za vchodem od sídliště Bohnice, budou od 14. do 30. října zdobit různorodé plody dýní pestrých a zářivých barev, které vnesou pozitivní energii i do deštivých dní.
Dýňová aranžmá budou tentrokrát inspirována keltskou kulturou a svátkem Samhain, ze kterého vzešel Halloween.

Podzimní dílničky a dýňové hrátky pro malé i velké

Výstavu v botanické zahradě bude tradičně provázet i víkendový program. Hned na první víkend 15. a 16. října jsou připraveny kreativní dílny s podzimní tematikou. Zájemci mohou malovat na kamínky, vyrobit si papírové dýně, vytvořit si vlastní módní kousky či doplňky s otisky listů. O víkendu 22. a 23. října si návštěvníci trojské zahrady užijí Dýňové hrátky. Pro zájemce budou k dispozici dýně za drobný poplatek a také různé přírodniny, které mohou při tvoření využít. Děti spolu s rodiči mohou z dýní a plodů podzimu zhotovovat nejrůznější aranžmá, zvířátka a příšerky. Fantazii se meze nekladou. Své výtvory si návštěvníci mohou odnést.

Halloween plný zábavy pro děti i dospělé

Přestože Halloween připadá na pondělí 31. října, v botanické zahradě ho oslavíme už v neděli 30. října. Ani letos nebude chybět tajemná výzdoba, dlabání a dekorování dýní, soutěž strašidelných masek a opékání špekáčků. Odpoledne zpestří hudební vystoupení a malí i velcí si vyzkouší nejrůznější keltská řemesla. Program začíná ve 13 hodin a v 18 hodin jej završí tradiční průvod setmělými expozicemi zahrady se světélky a halloweenskými lampiony.

 

zpět na nástěnku