Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Rolandovi

Výstava sukulentů v Botanické zahradě v Praze

Od 7. června v Botanické zahradě začíná výstava, která se soustředí na pěstování sukulentů v interiéru. Součástí bude i prodej rostlin, milovníci sukulentních rostlin a kaktusů tak neodejdou s prázdnou. V rámci výstavy se v Botanické zahradě uskuteční i Festival africké kultury.

Výstava Sukulenty v interiéru

V červnu proběhne v botanické zahradě v Troji výstava sukulentů – Sukulenty v interiéru. Koná se v prostorách oblíbené expozice Svět sukulentů od 7. června až do 7. července. Výstavní prostor bude rozdělen do několika „pokojíčků“, ve kterých si návštěvníci prohlédnou různé druhy sukulentů a mohou zde najít inspiraci pro vlastní interiér. Součástí přehlídky bude i prodej rostlin a bohatý doprovodný program. Každý víkend od 8. června po dobu konání výstavy se v malém výstavním sále představí unikátní kousky tradičního afrického umění, o víkendu 15. a 16. června se pak koná Festival africké kultury, jenž nabídne ochutnávku africké kuchyně, hudby i tance, tvořivé workshopy i zajímavé přednášky. V botanické zahradě budou také k vidění africké sochy ručně tesané z kamene, které pocházejí ze Zimbabwe. Návštěva výstavy sukulentů včetně doprovodného programu je zahrnuta do ceny standardního vstupného do botanické zahrady.

Ve výstavním sále botanické zahrady si až do 31. srpna mohou návštěvníci prohlédnout panelovou výstavu věnovanou 20. výročí otevření skleníku Fata Morgana. Tato expozice připomíná vznik, zpřístupnění a celou historii skleníku a také rozmanité sbírky botanické zahrady, které jsou zde prezentovány, ale i cesty botaniků za vzácnými rostlinnými exempláři.

zpět na nástěnku