Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Ferdinandovi

Webinář Jak vydělat na vzrůstající oblibě pokojových rostlin?

Nestihli jste se připojit k webináři? Nevadí. Můžete si ho poslechnout ze záznamu a zároveň si potrénovat svoji znalost angličtiny. Odkaz naleznete níže v textu.

Jak může zahradnický sektor vydělat na vzrůstající oblibě pokojových rostlin? Na tuto a mnohé další otázky odpovídali řečníci webináře, který se uskutečnil 30.6. 2021. 

Mezi pozvanými byli:

  •      Michael Perry alias Mr. Plant Greek – zahradnický influencer z Velké Británie
  • ·        Joseph Roberts – generální ředitel společnosti ForemostCo Inc. sídlící v Miami
  • ·        Alice van Veen – obchodní ředitelka společnosti Royal Lemkes z Nizozemí
  •           Leo de Vries – ředitel KP Holland z Nizozemí

 

Zvyšující se poptávku po rostlinách, a to hlavně po pokovkách, zaznamenali obchodníci ještě před nástupem pandemie koronaviru. S tím, jak lidé zůstali doma, ale značně převýšila nabídku. Zájem o pěstování mají zejména mladí lidé. 

Alice van Veen uvedla, že mezi lety 2004 a 2017 klesl v Evropě podíl dovezených rostlin z 70 na 40%. Důvodem byl rozvoj trhu v Asii a Severní Americe a také množení nových odrůd pomocí tkáňových kultur, řízků a semen. Podle ní to může nabídka pokrýt vzrůstající poptávku až v roce 2023 nebo 2024. 

Podle influencera Michaela Perryho přilákal mladé lidi k pěstování zejména instagram se svojí vuzuální stránkou. Důležitá je zejména dobrá informovanost o pěstebních nárocích rostlin, což přispěje i k dlouhodobému udržení zákazníků. Pandemie a znemožnění cestování podle něj přinesla nové možnosti vzdělávání v zahradnickém oboru. 

Podle všech zúčastněných je podstatné lépe znát své zákazníky a na základě získaných dat navrhoovat svojí marketingovou strategii.  

Celý webinář si můžete poslechnout zde.

Diskuze k tématu


zpět na nástěnku