Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Rostislavovi

Zahradnictví i květinářství zůstávají otevřena

I v současné době mohou květinářské a zahradnické obchody otevřeno. Náš svaz ve spolupráci s dalšími profesními organizacemi intenzivně připravoval podklady, poskytoval informace a shromažďoval argumenty pro udělení výjimky. Tu vláda opravdu schválila a my za to děkujeme.

Naše argumentace byla postavena na těchto základech:

• péče o květiny a zahradu je formou relaxace a zlepšuje náladu
  • lidé se realizují doma a necestují
  • jarní výsadbu nelze odložit, dopad není o pár týdnech ale o téměř celém roce
  • květiny se předpěstovávají i několik měsíců dopředu, jedná se o živý materiál, který není možné uložit do skladu
  • květiny nás provázejí všemi důležitými událostmi - narození, narozeniny, svatby i pohřby
  • uzavření květinářství by zřejmě vedlo k zákazu prodeje květin i v jinak otevřených prodejnách (tak jak to známe např. u ponožek)

Věříme, že otevřená zahradnictví a květinářství pomohou nám všem se lépe vypořádat se všemi aktuálně platnými zákazy a nynější péče o květiny a zahradu nám bude přinášet radost celý rok!

Diskuze k tématu

Do diskuze je možné přispět až po přihlášení.