Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Ferdinandovi

Zima a Vánoce v botanické zahradě v Troji

Do trojské botanické zahrady se návštěvníci mohou vypravit i během nadcházejících vánočních svátků a prázdnin. Zahrada, včetně skleníku Fata Morgana, bude na Štědrý den otevřena od 9 do 14 hodin a stejnou otevírací dobu bude mít i na Silvestra.

Botanická zahrada hl. m. Prahy má i v zimě svým návštěvníkům co nabídnout. Areál je otevřený každý den od 9 do 16 hodin. Na Štědrý den a na Silvestra bude otevírací doba zkrácena do 14 hodin. V pondělí 25. prosince a 1. ledna bude mimořádně otevřený i skleník Fata Morgana, kde právě rozkvétá řada tropických rostlin včetně orchidejí. Až do 7. ledna se mohou návštěvníci vydat na cestu do Betlémské jurty Divadla bratří Formanů. Po procházce zimní zahradou se pak mohou zahřát u hrnku svařeného vína nebo horkého moštu ve Vinotéce sv. Kláry. Už na leden botanická zahrada připravila zajímavý program. Od 19. ledna najdou návštěvníci ve skleníku Fata Morgana fantastické rostliny a další jedinečné objekty z dílny sochařky Veroniky Richterové. Výstava je nazvána NOVÁ PET TROPICANA a oživí i oblíbené komentované večerní prohlídky skleníkové expozice. V únoru pak začne seriál přednášek pro milovníky přírody a cestování.

Botanická zahrada i v zimě nabízí pestré a zajímavé zážitky. Hraje odstíny zelené jehličnanů a stálezelených stromů a keřů i nejrůznějšími barevnými akcenty. Keře cesmín, hlohyní a dřišťálů jsou obsypány plody v tónech červené, oranžové i žluté. Ty doplňují fialově zbarvené krásnoplodky. Překvapením pak mohou být květy některých dřevin, například vilínů, jasmínu nahokvětého a kaliny. Výjimkou ale nejsou ani stromy, v tomto období kvete například višeň chloupkatá nebo meruňka japonská. Zimní přehlídku flóry doplňují ptáci, kteří do zahrady přilétají za potravou, na krmítkách můžete kromě sýkor a kosů vidět i brhlíky, rovněž pěnkavy a jednotlivé červenky. Přilétá též sojka a na stromech posedávají kvíčaly.

Vstupné do botanické zahrady je celoročně 180 Kč za vstupenku pro dospělého, dítě od 3 do 15 let zaplatí 120 Kč a rodinu až se třemi dětmi výlet do botanické zahrady stojí 540 Kč.

zpět na nástěnku