Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Věroslavovi, Heidi

Živé pasti 2024 - výstava masožravých květin

Masožravé liány lovící hlodavce i velké exempláře staré 30 let. Olomoucké skleníky zaplní unikáty z říše masožravých rostlin. 25. května – 09. června 2024 proběhne prodejní výstava masožravých rostlin na Výstavišti Flora Olomouc.

Mezi stovky masožravých rostlin se od 25. května do 9. června mohou vypravit návštěvníci prodejní výstavy Živé pasti ve sbírkových sklenících ve Smetanových sadech. Letošní ročník je plný unikátů – k vidění budou například masožravé liány z Asie, které uloví i malé hlodavce, „masožravky“, které rostou v české přírodě či přes 30 let staré masožravé rostliny vysoké více než jeden metr.

Vzácné unikáty z jedinečného světa masožravých rostlin si budou moci detailně prohlédnout návštěvníci výstavy Živé pasti ve sbírkových sklenících ve Smetanových sadech v Olomouci.

Letošní ročník výstavy Živé pasti je zaměřený na vodní masožravé rostliny. K vidění tak mimo jiné bude i unikátní kolekce vodních masožravých rostlin. A to včetně vzácné Aldrovandky měchýřkaté.

Mezi vystavenými rostlinami samozřejmě nebude chybět ani nejznámější masožravka na světě – mucholapka podivná spolu s celou řadou jejích zajímavých klonů

Všechny druhy rostlin, které budou ve sklenících na výstavě Živé pasti 2024 k vidění, si zde lidé budou moci i koupit. Na prodejním stánku bude k dispozici také odborná poradna pro pěstitele. Tu na akci zajišťuje tým zkušené pěstitelky Markéty Aubrechtové.

Další rostliny pak na výstavu zapůjčil Botanický ústav Akademie věd z Třeboně, návštěvníci si ve sklenících budou moci prohlédnout také zajímavé exempláře z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Vedle toho si lidé na výstavě Živé pasti 2024 budou moci detailně prohlédnout i další botanické kuriozity jako například citlivku stydlivou, která reaguje na dotek sklápěním listů. I tu si navíc návštěvníci budou moci díky prodejnímu stánku odnést domů.

Více informací se chystá na webu