Svaz květinářů a floristů České republiky

Přihlásit

Kompletní servis pro květináře a floristyDnes darujte květinu Rolandovi

Kalendář

Akce

AutorDagmar Krupičková

Skleník Fata Morgana láká na nevšední zážitek – komentované prohlídky po setmění

Botanická zahrada hl. m. Prahy opět připravuje pro své návštěvníky oblíbené večerní komentované procházky setmělými prostory skleníku Fata Morgana, nazvané Džungle, která nespí. Večerní prohlídky jsou unikátní a příchozím poskytují zcela jiný zážitek než návštěva ve dne.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Kvetoucí zahrada - výtvarná soutěž 2024 Českého zahrádkářského svazu

Soutěž je v ČZS pořádána od roku 1993 a je tak druhou celostátní nejstarší soutěží. Má velký ohlas především ve všech typech škol, od mateřských, přes základní až po zvláštní školy. Pracemi děti každoročně doslova zavalují ústředí ČZS a komise má vždy mnoho práce, protože daná díla jsou velmi pěkná.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Fotografická soutěž 2024 Českého zahrádkářského svazu

Český zahrádkářský svaz vyhlásil poprvé fotografickou soutěž v roce 2011. Od roku 2012 byla rozdělena na dvě věkové kategorie. I. kategorie pro základní školy a odpovídající ročníky gymnázií, II. kategorie pro střední školy.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Ve skleníku Fata Morgana rozkvete NOVÁ PET TROPICANA

Od 19. ledna se můžete těšit na rozsáhlou výstavu NOVÁ PET TROPICANA ve všech prostorách skleníku Fata Morgana v botanické zahradě hl. m. Prahy.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Otevření Sbírkových skleníků ve Smetanových sadech na výstavišti Flora Olomouc

Do tropů za jediný den. Olomoucké Sbírkové skleníky otevírají, uvnitř dozrává voňavá úroda citrusů. Zářivé barvy i osvěžující exotické vůně čekají na návštěvníky Sbírkových skleníků, které se 3. února otevírají po zimní přestávce.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Výstava Jarní zemědělec a veletrh zemědělské techniky

Oslava prvních jarních dnů proběhne ve středu 20. do neděle 24. března 2024 na výstavišti v Lysé nad Labem. Již padesáté osmé pokračování této největší zahrádkářské, zahradnické a zemědělské události, představuje pádný důkaz o všeobecné oblibě této akce mezi všemi odborníky i širokou veřejností.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Fata Morgana rozkvétá, rozzáří ji Tropické květy

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje prodejní výstavu Tropické květy. Ta od 22. března doplní uměleckou expozici sochařky Veroniky Richterové NOVÁ PET TROPICANA.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Floristická show ve Vysokých Tatrách 22.-24.3.2024

Slovenská asociace květinářů a floristů Vás zve na víkend plný květinové inspirace v kouzelné přírodě Vysokých Tater. Inspirujte se prací renomovaných floristů, jejich jedinečnými výtvory a nápady pro jarní kompozice a svatební sezónu 2024.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Pestré Velikonoce v botanické zahradě v Praze

Velikonoce jsou tady a Botanická zahrada nabízí bohatý program. Venkovní expozice září jarními květy a kvete i řada dřevin. Skleník Fata Morgana nabízí hned dvě výstavy. Na Zelený čtvrtek se můžete vypravit na první, velikonočně laděné kurátorské provázení - za jarními bylinkami.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Tržnice Zahrady Čech, 36. ročník jarní prodejní výstavy

Sezóna na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích odstartuje oblíbenou výstavou Tržnice Zahrady Čech, která se bude konat od 3. do 7. dubna.

Akce

AutorDagmar Krupičková

22. výstava narcisů, tulipánů a dalších jarních cibulovin, zahradnické trhy NARCIS

Ve čtvrtek 11. – neděle 14. dubna 2024 na Výstavišti v Lysé nad Labem.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Bonsaimuseum Isabelia zahajuje sezónu 13.4.2024

Připravte se na zajímavé přednášky a komentované prohlídky, které vám otevřou nové perspektivy a poskytnou inspiraci. Bonsaimuseum Isabelia najdete ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

Akce

AutorDagmar Krupičková

FlorExpo JARO na Výstavišti Přerov 18. – 21. 4. 2024

Již se nemůžete dočkat jara? Proto přijměte pozvání na druhý ročník celostátní prodejní výstavy nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře FlorExpo JARO 2024, která se uskuteční na Výstavišti Přerov v termínu 18. - 21. dubna.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Flora Olomouc 2024, 25. – 28. dubna 2024

Největší svátek květin aneb mezinárodní květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc 2024. Výstava Flora Olomouc vezme návštěvníky do Galaxie květin. Hlavní expozice propojí vesmír s kvalitní floristikou

Akce

AutorDagmar Krupičková

Zveme Vás na nezapomenutelnou cestu do světa květin a kreativity

Připravte se na úžasný zážitek plný květin, barev a inspirace na letošní jarní Floře Olomouc ve dnech 25. – 28.dubna. Svaz květinářů a floristů ČR má tu čest poprvé představit svůj vlastní pavilon, který bude hostit nejen nejnovější trendy, ale také ukázky a talenty v oblasti květinového designu.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Během jarní výstavy Flora Olomouc se můžete těšit na floristickou soutěž Pohár Flory

Přijďte zazářit a získejte jedinečnou šanci prezentovat svůj talent v prestižní floristické soutěži – přihlaste se nyní a dejte svým květinovým kreacím prostor ve světle pódia. Soutěž pořádá Výstaviště Flora Olomouc a.s. ve spolupráci se Svazem květinářů a floristů ČR.

Akce

AutorDagmar Krupičková

FLORIA JARO 2024 - 1. část

Zahradnická prodejní výstava FLORIA JARO 2024 proběhne od soboty 27. dubna do středy 1. května 2024 na výstavišti Kroměříž.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Prezentace Floristické trendy SKF 2024 od aktuální Mistryně ČR ve floristice Karolíny Žáčkové

SKF pořádá 27.4.2024 na výstavišti Flora Olomouc floristickou prezentaci s Karolínou Žáčkovou na téma Floristické trendy SKF 2024. Nenechte si ujít trendové novinky, které budou dominovat světem floristiky v roce 2024.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Přednáška na téma Objednávání květin online od floristy a majitele květinářství Milana Dopity

SKF pořádá 27.4.2024 na výstavišti Flora Olomouc přednášku od Milana Dopity se zaměřením na Objednávání květin online. Buďte součástí digitálního světa květinářství a poznejte možnosti a výhody objednávání online.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Přednáška Provoz květinového obchodu od legendy československé floristiky Michala Hauta

SKF pořádá 28.4.2024 na výstavišti Flora Olomouc odbornou přednášku s Michalem Hautou na téma Provoz květinového obchodu. Provoz obchodu je důležitou částí podnikání a má velký vliv na konečné výsledky společnosti. Proto se přijďte dozvědět nějaké tipy a triky od profesionála.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Jarní Zahrada Věžky 1. 5. - 5. 5. 2024

Zahrádkářská výstava Zahrada Věžky je očekávanou akcí, která nabízí návštěvníkům řadu zajímavostí. Tato zahradnická a hobby prodejní výstava konaná v zámeckém parku ve Věžkách u Kroměříže je oblíbenou akcí návštěvníků všech věkových kategorií.

Akce

AutorDagmar Krupičková

FLORIA JARO 2024 - 2. část

Od soboty 4. května do středy 8. května 2024 si můžete užít zahradnickou prodejní výstavu FLORIA JARO na výstavišti v Kroměříži.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Pozvánka na 53. ročník soutěže Mistrovství floristů České republiky - Děčínská kotva

Velký květinový festival je na spadnutí! Přijďte se připojit 15.-16. května 2024 k 53. ročníku soutěže Mistrovství floristů České republiky - Děčínská kotva! Tato nejprestižnější událost v oboru spojuje tradici, inovaci a eleganci, a přiláká ty nejlepší floristy z celé země. 

Akce

AutorDagmar Krupičková

Unikátní a největší skleník Fata Morgana slaví 20 let

Začíná výstava k 20. výročí otevření tropického skleníku v Botanické zahradě Praha. Veřejnosti se otevřel před 20 lety, za tu dobu do něj přibyla spousta zajímavých a ohrožených druhů rostlin, které z něj dělají tu pravou džungli uprostřed velkoměsta.

Akce

AutorDagmar Krupičková

FLORALIES ve Francii od 17. do 26. května 2024 v La Chabotterie ve Vendée

Les Floralies Internationales - Francie: akce, která se opakuje každých 5 let a na které partneři z celého světa prostřednictvím uměleckých expozic zveličují rozmanitost rostlin! Událost, kterou si nelze nechat ujít.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Botanická zahrada Praha připravuje na víkend muškátovou burzu

V botanické zahradě se o víkendu uskuteční další oblíbená akce – Muškátová burza, kterou zde pravidelně pořádají ve spolupráci se Specializovanou základní organizací Českého zahrádkářského svazu Pelargonie. Muškáty a další balkonové rostliny budou k vidění a k mání od pátku 24. do neděle 26. května.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Živé pasti 2024 - výstava masožravých květin

Masožravé liány lovící hlodavce i velké exempláře staré 30 let. Olomoucké skleníky zaplní unikáty z říše masožravých rostlin. 25. května – 09. června 2024 proběhne prodejní výstava masožravých rostlin na Výstavišti Flora Olomouc.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Svatební seminář s Michalem Hautem

V sobotu 1. června 2024 v Praze pořádá Klia Praha exkluzivní Svatební seminář, který povede mistr floristiky Ing. Michal Haut a talentovaná floristka Petra Kulíšková. Přijďte se inspirovat a zdokonalit své dovednosti pod vedením špičkových odborníků. Rezervace nutná, kapacita je omezená!

Obecně svazové

AutorDagmar Krupičková

Soutěž Rodinná firma roku, kdo se může přihlásit?

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vyhlašuje 13. ročník soutěžního klání „Rodinná firma roku“. Zúčastnit se ho mohou malé a střední rodinné podniky, které mají alespoň pětiletou historii.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Výstava sukulentů v Botanické zahradě v Praze

Od 7. června v Botanické zahradě začíná výstava, která se soustředí na pěstování sukulentů v interiéru. Součástí bude i prodej rostlin, milovníci sukulentních rostlin a kaktusů tak neodejdou s prázdnou. V rámci výstavy se v Botanické zahradě uskuteční i Festival africké kultury.

Akce

AutorDagmar Krupičková

S přírodou v duši

7. – 9. června 2024 proběhne výstava floristické tvorby studentů Zahradnické fakulty MENDELU v Lednici.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Vyznání růžím 2024

08. – 09. června 2024 proběhne festival a výstava na Výstavišti Flora Olomouc.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Víkend otevřených zahrad 2024

Přijměte pozvání k návštěvě Tematických zahrad Zahradnické fakulty MENDELU se sídlem v Lednici. Uskuteční se v termínu 8. – 9. června 2024 a aktivně se zapojí do celosvětového projektu Víkend otevřených zahrad.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Seminář v Rozáriu Olomouc - Poznáváme růže

O růžích mezi růžemi - Poznáváme růže, seminář, který proběhne 15. června 2024 v Rozáriu Olomouc.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Den školy na Střední vinařské škole Valtice

Přijďte s celou rodinou na den plný zábavy a poznání! Čekají vás atrakce pro děti, ukázky vinohradnické a zemědělské techniky, projížďky traktorem, ochutnávka školních vín a moštů, občerstvení ze školní jídelny a živá cimbálová muzika. Střední vinařská škola Valtice otevírá své brány 15.6.2024.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Netradiční floristická show Květiny a sklo na Lustrfestu

Přijďte zažít jedinečné spojení elegance skla a krásy květin na floristické show Květiny a sklo. Mistři republiky představí své umění v propojení skleněných výrobků s nádhernými květinovými vazbami, přímo v prostředí historické sklárny Jílek v Kamenickém Šenově.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Výstava Naše pole

Celostátní přehlídka polních pokusů odrůd zemědělských plodin, ochrany a výživy rostlin a výstava zemědělské techniky proběhne 18. až 19. června ve Zbýšově u Čáslavi. Pod záštitou ministra zemědělství ČR Marka Výborného.

Akce

AutorDagmar Krupičková

28. celostátní výstava květin se zahradnickými trhy KVĚTY

Ve čtvrtek 20. – neděle 23. června 2024 na Výstavišti v Lysé nad Labem.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Výstava Muškátů v Loděnici

Srdečně Vás zveme na jedinečnou Muškátovou tržnici v Loděnici, která se uskuteční ve dnech 20. - 23. června 2024. Přijďte obdivovat krásu těchto oblíbených květin a získejte inspiraci pro vlastní pěstování.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Seminář v Rozáriu Olomouc - Pěstujeme růže

O růžích mezi růžemi - Pěstujeme růže, seminář, který proběhne 22. června 2024 v Rozáriu Olomouc.

Akce

AutorDagmar Krupičková

Květinový festival v Minieurolandu Kladsko v Polsku

Park miniatur Minieuroland Kladsko Vás tímto srdečně zve na letošní Květinový festival. Devátý ročník festivalu bude oficiálně zahájen v neděli 7. července 2024 a přinese návštěvníkům mnoho novinek včetně dobře známé, všemi obdivované atrakce Zahrada lásky.

Akce

AutorDagmar Krupičková

FLORIA LÉTO 2024

Od pátku až do neděle 9. srpna až 11. srpna 2024, každý den od 9 do 17 hodin, si můžete užít celostátní prodejní výstavu FLORIA LÉTO pro všechny zahradníky a zahrádkáře na Výstavišti Kroměříž.

Akce

AutorDagmar Krupičková

JIŘINKOVÉ SLAVNOSTI 6. – 8. září 2024

12. celostátní výstava jiřin a gladiolů se uskuteční na Výstavišti v Lysé nad Labem. Můžete se těšit na krásné aranže z gladiolů a jiřinek, odborné poradenství ohledně péče o tyto květiny, a samozřejmě na skvělou hudbu, která dodá slavnostnímu dnu další dimenzi.